لزوم توجه به میان وعده‌های سالم و مجاز برای دانش‌آموزان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56259
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۰۷
در مراسم «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره» مطرح شد
شاخص : معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر لزوم توجه به میان وعده‌های سالم و مجاز برای دانش‌آموزان گفت: شیر، میوه، پنیر و تخم مرغ باید در برنامه غذایی و به‌ویژه صبحانه دانش‌آموزان گنجانده شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، پیش‌از‌ظهر امروز مراسم «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره» در دبستان دخترانه شهدای لوازم خانگی پارس برگزار شد.

در این مراسم بعد از اجرای سرود و نمایش توسط دانش آموزان این مدرسه معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش پرورش مباحثی را در رابطه با هفته سلامت و اهمیت این موضوع عنوان کرد.

IMG_8466

عین‌الله صادقی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی پایگاه تغذیه سلامت مدرسه در سطح مدارس استان قزوین بیان کرد: دانش آموزان باید در مدرسه میان وعده‌های سالم و مجاز مصرف کنند و موقع خرید از بوفه حتما به تاریخ انقضای مواد خوراکی توجه کنند.                                                                 IMG_8454

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر شعار هفته سلامت «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره» اظهار کرد: ما باید سفر‌ه‌ای داشته باشیم که بدن را سالم نگه دارد و موادغذایی را که به سلامت بدن آسیب می‌رساند را مصرف نکنیم.

IMG_8461

دکتر سیدسعید اسکویی با اشاره به موادغذایی که برای بدن لازم است، عنوان کرد: شیر، میوه، پنیر و تخم مرغ باید در برنامه غذایی و به‌ویژه صبحانه دانش‌آموزان گنجانده شود و بچه‌ها از آوردن خوراکی‌های غیرمجاز همانند چیپس، پفک و نوشابه و غیره به مدرسه خودداری کنند.

IMG_8469

وی با اشاره به سلامت بهداشت دهان و دندان و نقش این موضوع در تغذیه کودکان تصریح کرد: باید این موضوع برای دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود و توجه به مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی، استفاده از نخ دندان و دهان شویه از جمله مواردی است که باید به آن دقت شود.

IMG_8480

تیم داندانپزشکی که با ریاست دکترعلیرضا مهرعلیان برای ارائه خدمات رایگان به دانش آموزان آمده بودند ضمن ویزیت تعدادی از دانش‌آموزان توجه به تغذیه مناسب و مصرف روزانه شیر و لبنیات را از جمله مولفه‌های مهم در راستای ارتقای بهداشت دهان و دندان عنوان کردند.

IMG_8485

در پایان این مراسم علیرضا طاهرخانی رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش از متولیان این برنامه و مدیریت دبستان تقدیر کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار