لزوم توجه به نقش مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی/ برخی مدیران عامل بروز معضلات اجتماعی هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117597
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
رییس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر قزوین عنوان کرد
شاخص : رییس کمیسیون فرهنگی-ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه مسوولین حق مردم را به درستی ادا نمی‌کنند، گفت: باید دید ریشه مشکل کجاست وگرنه با آوردن شورای حل اختلاف و کلینیک حقوق شهروندی مشکلی حل نخواهد شد.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه اشدری رییس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین بعداز ظهر (روز گذشته) در جلسه شورای این شهر خطاب به مدیران شهری اظهار کرد: امروز قوانینی که برای مردم تعیین می‌کنید به گونه‌ای مسوولین از آن مستثنی شده‌اند، باید یک آسیب شناسی جدی در خصوص پایبندی قوه مجریه بر قوانین صادره از سوی قوه مقننه صورت گیرد.

وی افزود: متاسفانه فاصله اجتماعی و طبقاتی بین مردم و مسئولین روز به روز بیشتر می‌شود؛ مردم می‌بینند آن‌هایی که ادعای دین‌مداری دارند در خلاف جهت دین عمل می‌کنند و باعث دین گریزی بسیاری از جوانان می‌شوند.

مسوولین حق مردم را درست ادا نمی‌کنند

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه مسوولین حق مردم را درست ادا نمی‌کنند، تصریح کرد: باید دید ریشه مشکل کجاست وگرنه با آوردن شورای حل اختلاف و کلینیک حقوق شهروندی مشکلی حل نخواهد شد.

اشدری اضافه کرد: در همه دولت‌ها مسوولین به قدری درگیر مسائل سیاسی و جناحی می‌شوند که مردم و خداوند را فراموش می‌کنند و می‌شوند خدای مردم که باید سر تعظیم به سمت آن‌ها فرود آورند چون زور می‌گویند.

این مسوول با خطاب قرار دادن رییس کمیسیون اصل نود گفت: درخواست می‌کنم که در کنار رسیدگی به پرونده‌های محاکمه مردمی به مسوولینی که بیش از همه نیاز به بند قانون دارند رسیدگی شود.

از مسائل درشت مسوولین چشم پوشی می‌کنید و با مسائل ریز مردم با ذره بین برخورد می‌کنید؟!

وی بیان کرد: از مسائل درشت مسئولین چشم پوشی می‌کنید و با مسائل ریز مردم با ذره بین برخورد می‌کنید؟! تقاضا می‌کنم در بالا دست به این موضوع رسیدگی شود.

رییس کمیسیون فرهنگی-ورزشی شورای اسلامی با بیان اینکه نماینده یک سمن است، افزود: اوضاع مدیریت و رسیدگی به سمن‌ها بسیار نامناسب است.

اشدری عنوان کرد: دولت تنها به دنبال تشکیل سمن است در حالی که جوانان گرداننده آن‌ها نه شغل، بودجه و نه مکانی برای انجام فعالیت دارند.

مدیران اجتماعی بیمار، علت بسیاری از آسیب‌های اجتماعی هستند

این مسوول با اشاره به نقش مهم مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اذعان داشت: پس از این بنا داریم به جای خرید یک بنا و ایجاد مراکز متعدد، مساجد در محلات را به فرهنگسرا تبدیل و تقویت کنیم و همه فعالیت‌هایی که قرار است در کلینیک حقوق شهروندی انجام شود در آن پیاده کنیم و موجب اشتغال جوانان تحصیلکرده جامعه باشیم.

وی تاکید کرد: شهر بدون شهروند به درد هیچ مدیری نمی‌خورد، اگر شهر و شهروندان ما دچار بیماری‌های اجتماعی هستند به واسطه این است که مدیران اجتماعی بیماری داریم.

رییس کمیسیون فرهنگی-ورزشی شورای اسلامی افزود: ما به مردم می‌گوییم که تهمت و دروغ و غیبت گناه است اما ببینید در این جناح‌های سیاسی چقدر به یکدیگر تهمت و افترا می‌زنند و غیبت می‌کنند.

اشدری در پایان بیان کرد: همه خانواده‌های ما باسواد هستند اما وقتی یک جوان تحصیلکرده شغلی نداشته باشد و نتواند ازدواج کند قطعا زمینه گسترش آسیب اجتماعی را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار