لزوم توجه کشاورزان به بیمه محصولات زراعی/ اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88265
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:
شاخص : نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه کشاورزان به بیمه محصولات زراعی گفت: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات است

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص‌نیوز، روح‌الله عباسپور نماینده مردم بویین زهرا و آوج در همایش تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی که در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور حوادث و اتفاقات مختلفی رخ داد، قدرتهای استکباری همواره تمام تلاش خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به کار بستند.

وی با اشاره به هجمه‌های مدنظر استکبار برای ضربه به کشور ، بیان کرد: دشمن از راه‌های متفاوتی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند که در حال حاضر بحث تحریم و جنگ اقتصادی و نفوذ فرهنگی را در دستور کار قرار داده است.

عباسپور در ادامه گفت : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های داخلی کشور مردم باید به این مصادیق توجه کرده تا بتوانند در مقابل تحریم ها ایستادگی و کشور را از وابستگی نجات دهند.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج افزود: در حوزه کشاورزی باید به تولیدات بخش داخلی توجه لازم را داشت تا بتوانیم علاوه تولید نیازهای داخلی کشور در زمینه صادرات هم به خودکفایی برسیم و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی قدم برداریم.

وی با اشاره به نقش مسئولین استانی در حمایت از محصولات بخش کشاورزی عنوان کرد: با توجه به نقش دولت در شرایط کنونی، نظام بانکی با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون می‌توانند در راستای پیشرفت روزافزون کشور نقش مهمی را ایفا نمایند.

عباسپور با اشاره به بودجه ۱۰ درصدی تخصیص یافته به بخش کشاورزی از صندوق توسعه ملی افزود: ۱۰ میلیارد تومان بودجه از محل مرکز هدفمندسازی یارانه ها در سال ۹۳ و ۲۰ درصد از بودجه های اختصاصی از صندوق توسعه ملی در سال جاری برای حمایت از بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

عباسپور با اشاره تعامل خوب بین ارگان‌های مرتبط با بخش کشاورزی کشور، گفت: دولت باید با حمایت از تولیدکنندگان داخلی زمینه لازم را برای صادرات محصولات تولیدی کشاورزی و دام و طیور را فراهم کند.

عباسپور با تاکید بر لزوم توجه کشاورزان به بیمه محصولات زراعی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان کشاورزان می بایست جهت جبران هرگونه خسارات احتمالی نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار