لزوم حفظ وحدت و تقویت انسجام میان مسلمانان جهان/ داعش با تدابیر ایران اسلامی متحمل شکست سنگینی شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146801
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
استاندار قزوین عنوان کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت : تنها راه پیروزی بر استکبار جهانی حفظ وحدت و تقویت انسجام میان مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص نیوز؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسب هفته دفاع مقدس در مقابل لشکر ۱۶ زرهی این شهر برگزار شد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تنها یک انقلاب ضد استبدادی نبود اظهار کرد: انقلاب اسلامی برخواسته از یک تفکر بسیار قوی و ریشه‌داری است که در حوزه جغرافیایی ایران نمی‌گنجد.

وی با بیان اینکه در آن دوران جهان به دو بخش سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم شده بود افزود: در همان روزهای اول دشمنان و مستکبران متوجه ریشه‌دار و فراگیر بودن انقلاب اسلامی شد و احساس ترس کرد.

استاندار قزوین با بیان اینکه انقلاب اسلامی برخواسته از یک فرهنگ قوی بود گفت: در طول تاریخ کودتاهای زیادی در دنیا ایجاد شده و کودتای دیگری جایگزین آن شده و استکبار هم راه خودش را رفته است.

این مسوول ادامه داد: انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فکری برای استکبار خطر جدی به وجود آورد، از این رو مستکبران به مخالفت با نظام جمهوری اسلامی به پاخواستند و همه راه ها را برای از بین بردن این نظام امتحان کردند.

وی خاطرنشان کرد: تحمیل یک جنگی که همه دنیا از نظام بعث عراق حمایت می‌کرد نیز یکی از توطئه های دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

زاهدی یادآور شد: انقلاب اسلامی ریشه در تفکر عمیق دینی دارد و ملت ایران به یک باور اساسی درخصوص آزادی و استقلال خود رسیده بودند حتی جنگ تحمیلی هم نتوانست در این پیشرفت این انقلاب تزلزل ایجاد کند.

استاندار قزوین عنوان کرد: دشمنان شناخت واقعی از ملت ایران و انقلاب اسلامی نداشتند و هر توطئه‌ای که به کار گرفتند نتیجه‌ای نداشت.

وی بیان کرد: دشمن امروز یک رویکرد جدید را در منطقه پیش گرفته و با ایجاد گروه های تروریستی متعدد همچون داعش در صدد ایجاد تفرقه خونین میان مسلمانان است.

وی تشریح کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که بدون هزینه و به وسیله خود مسلمانان و با ایجاد تفرقه خونین میان آن‌ها اسلام را از بین ببرد که این تفرقه بسیار خطرناک است.

زاهدی خاطرنشان کرد: امروز نمونه هایی از این تضعیف و ناامنی را در کشورهایی همچون عراق، یمن، میانمار و عربستان می‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه اتحاد و انسجام تنها رمز ایستادگی مسلمانان در برابر دشمنان است عنوان کرد:  امروز با حمایت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، داعش با شکستی مفتضحانه مواجه شد و روز به روز تضعیف می‌شود.

وی در انتها افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نه تنها پشتوانه عظیمی برای حفظ امنیت و آرامش کشور خود هستند، بلکه چتر حمایت خود را برسر کشورهای همسایه و مسلمانان منطقه کشیده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار