لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران برای جبران کمبود هتل در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71801
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۲۴
شهردار قزوین تاکید کرد
شاخص : شهردار قزوين گفت: يکي از نيازهاي مهم قزوين براي توسعه گردشگري ساخت هتل و واحدهاي اقامتي است که در اين زمينه از سرمايه‌گذار حمايت می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران که با حضور داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، حبیبی معاون استاندار قزوین و اعضای شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: برای توسعه صنعت گردشگری در شهر قزوین مدیریت شهری قزوین تلاش کرده تا زیرساخت‌های ورود گردشگر را فراهم کند.

شهردار قزوین بیان کرد: برای احداث هتل در شهر قزوین اقدامات اولیه از جمله صدور پروانه صورت گرفته و تعدادی پروژه به مرحله اجرا درآمده که هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

این مسئول با اشاره به غفلت‌های صورت گرفته در معرفی شهر تاریخی و فرهنگی قزوین در سال‌های گذشته در سطح ملی و فراملی گفت: برای جبران غفلت‌های صورت گرفته در معرفی شهر تاریخی و فرهنگی قزوین در سال‌های گذشته همت بالایی می‌خواهد که با اتحاد و همدلی می‌توان جبران کرد.

نصرتی احداث۲۰ تقاطع غیرهمسطح برای ایجاد دسترسی‌های آسان، احداث برج‌های تجاری، اجرای پروژه‌های شاخص در بوستان ملی باراجین و منطقه نمونه زرشک و کامان، مرمت و احیاء مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه را از جمله اقدامات انجام شده برای توسعه زیرساخت‌های ورود گردشگر به شهر قزوین عنوان کرد.

نصرتی با بیان اینکه اصلی‌ترین سرفصل در چشم انداز شهر قزوین توسعه گردشگری است، بیان کرد: دو سال گذشته با برگزاری مجمع جهانی شهرهای اسلامی با حضور نماینده سازمان ملل در قزوین و برگزاری اجلاس شهرداران آسیایی در سال جاری گام‌های موثری برای معرفی قزوین در سطح بین المللی برداشته شده است.

وی اعلام کرد: در سال آینده شهر قزوین میزبان اجلاس شهرهای مسیر جاده ابریشم خواهد بود و این اجلاس در روز قزوین با حضور ۲۰۰ شهر که در مسیر جاده ابریشم قرار گرفتند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار