لزوم مدیریت مصرف آب در دستگاه‎‌های دولتی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69070
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين با اشاره به اينكه مصرف آب در دستگاه‌هاي دولتي بالاست، گفت: کمبود منابع آبی باید به شدت مدیریت شود تا دچار بحران در آینده نشویم.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در مراسم افتتاح پروژه های شهرداری آبیک، اظهار کرد: امروزه به دلیل تغییر اقلیم و مصرف بی رویه شاهد کمبود شدید منابع آبی هستیم و باید از حالت شعار، همایش، نمایش و مقاله نوشتن خارج شویم و برای خروج از بحران فکری اساسی کنیم.

استاندار قزوین در خصوص افزایش مصرف آب در بخش های مختلف استان هشدار داد و بیان کرد: با تغییر اقلیم و توسعه خشکسالی اگر دیر اقدام کنیم، قزوین با تهدید بیابانی شدن روبرو می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه مصرف آب در دستگاه‌های دولتی بالاست، افزود: در شرایط کم آبی متاسفانه دستگاههای دولتی و شهرداری ها هم پر مصرف هستند، در حالی که کمبود منابع آبی باید به شدت مدیریت شود تا دچار بحران در آینده نشویم.

روزبه با بیان اینکه وضعیت آبیاری فضای سبز در دستگاههای اجرایی و شهرداری های استان بسیار نامطلوب و غیر اصولی است، تصریح کرد: برای هر قطره آب باید برنامه داشته باشیم و اّبیاری فضای سبز با آب شرب هیچ توجیه منطقی ندارد و این نقیصه باید برطرف شود.

وی تاکید کرد: توسعه آبیاری نوین، استفاده از کنتورهای هوشمند، فرهنگ سازی و بهینه سازی مصرف باید دستور کار مدیران و شهرداران باشد تا بتوانیم از این منابع محدود به درستی استفاده کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “لزوم مدیریت مصرف آب در دستگاه‎‌های دولتی قزوین”

  1. عبدالله گفت:

    جناب روزبه آن باغی که بعضی مسئولان در آن سکونت دارند به عنوان خانه سازمانی با چی آبیاری میشود . بیایید یک سوزن به خومان بزنیم سپس یک جوالدوز به مردم بدبخت .
    بعضی مسئولین همانند …… هستند که در دوران ریاستش برای مردم در نماز جمعه از عدالت اجتماعی سخنرانی می کرد و عصر همان روز با زن و بچه هایش در سد لتیان شنا و جت اسکی سواری میکردنند( آن زمان مردم حتی نمی دانستند جت اسکی خوردنی است یا پوشیدنی )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار