لزوم مساعدت شهرداری جهت راه‌اندازی مرکز جامع انتقال خون - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109294
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۱۵
مدیر کل انتقال خون استان قزوین مطرح کرد
شاخص : مدیر کل انتقال خون استان قزوین گفت: از سازمان شهرداری تقاضا داریم تا زمینی را در محدوده مرکزی شهر جهت راه اندازی مرکز جامع انتقال خون در اختیار سازمان قرار دهد تا بتوانیم به عنوان دومین استان فعال در جهت راه اندازی این مرکز باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدحسین برادران مدیر کل انتقال خون استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: خدمات انتقال خون برای نجات انسان‌ها صورت می‌گیرد.

وی فزود:  سهم اهداکنندگان مستمر نسبت به کل اهداکنندگان ۵۰ درصد است و به دنبال این هستیم تا سهم اهداکنندگان مستمر خون را افزایش دهیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: یک بار اهدای خون در سال کافی نیست و تقاضا داریم اهداکنندگان حداقل سالی ۲ بار اهدای خون داشته باشند.

برادران بیان کرد: سهم اهدای خون در خانم‌ها حدود ۶ درصد است و این به خاطر باور اشتباه کم خونی و ضعف ناتوانی در بانوان است.

مدیر کل انتقال خون استان قزوین تشریح کرد: یکی از رسالت‌های مهم این سازمان انجام آزمایشات اولیه اهداکنندگان است و در صورت برخورد با مشکل، خون گیری انجام نمی‌گیرد.

وی عنوان کرد: سهم اهدای خون در بانوان در شب‌های قدر نسبت به سال گذشته به بیش از ۲ برابر افزایش داشته است.

این مسئول با اشاره به آمار اهداکنندگان در ۴ ماهه ابتدای سال بیان کرد: میزان اهدای خون نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته که ۱۵ درصد از آن مربوط به اهداکنندگان مستمر می‌باشد.

برادران با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی مراجعین نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: تعداد مراجعه کنندگان ۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر بود که از این میزان ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر عمل خون گیری را انجام داده‌اند.

مدیر کل انتقال خون استان قزوین اظهار کرد: از ابتدای سال جاری به ساماندهی امورات اهدای خون توسط دستگاه‌های اجرایی پرداختیم تا بتوانیم در تمام ایام هفته پذیرای مدیران و پرسنل دستگاه‌ها جهت انجام این کار انسان دوستانه باشیم.

وی کمبود اعتبارات و فضای فیزیکی را از مشکلات این سازمان برشمرد و گفت: سازمان انتقال خون ایران به دنبال مراکز جامع انتقال خون است تا تمام فراورده‌های خون به طور کامل در آن انجام گیرد.

این مسئول در ادامه بیان کرد: ازسازمان شهرداری تقاضا داریم تا زمینی را در محدوده مرکزی شهر جهت راه اندازی مرکز جامع انتقال خون در اختیار سازمان قرار دهد تا بتوانیم به عنوان دومین استان فعال در جهت راه اندازی این مرکز باشیم.

برادران با اشاره به انتقال خون استان قزوین به عنوان یکی از معتبرترین پایگاه‌های انتقال خون خاطرنشان کرد: سازمان انتقال خون قزوین علاوه بر تامین نیاز ۱۰۰ درصدی استان؛ ۲۵ درصد از انتقالات خون را به استان تهران جهت مراجعات هم استانی‌هایمان برای درمان به پایتخت را نیز انجام می‌دهد.

مدیر کل انتقال خون استان قزوین درانتها ابراز کرد: خوشبختانه فرهنگ اهدای خون در جمعیت مردمی افزایش یافته و این با فعالیت و همکاری مستمر رسانه‌های گروهی استان در فرهنگ سازی و ترویج اهداء خون بوده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار