لشگر ۴۰۲ میلیون نفری کاربران اینترنت در هند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81826
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۴:۱۲
شاخص : فناوری اطلاعات > ارتباطات - آی تی ایران نوشت: هند با داشتن 402 میلیون کاربر اینترنت در جهان جایگاه دوم جهان از نظر تعداد کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده است.

شاخص نیوز: آمریکا با داشتن ۶۰۰ میلیون کاربر اینترنت همچنان جایگاه نخست را در این زمینه در اختیار دارد اما به نظر می‌رسد شتاب کشورهای دیگر در توسعه اینترنت بسیار بالاتر است.

هند به طور فزاینده‌ای در حال توسعه اینترنت در بین مردم خود است در حالی که این کشور در پایان ماه اکتبر ۳۷۵ میلیون کاربر اینترنت داشته حالا اعلام کرده این تعداد در ماه دسامبر ( حدود ۱۲ روز دیگر ) به ۴۰۲ میلیون نفر خواهد رسید.

بر اساس اعلام موسسه تحقیقاتی IMRB یک دهه طول کشید تا تعداد کاربران هندی از ۱۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون نفر برسد و ۳ سال طول ک شید تا این ۱۰۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند اما تنها یک سال طول کشیده تا تعداد کاربران هند از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون نفر برسد.

بر اساس این گزارش تعداد کاربران هندی نسبت به سال قبل ۴۹ درصد افزایش یافته و انتظار می‌رود تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ این تعداد به ۴۶۲ میلون نفر برسد.

بنا بر این گزارش حدود ۷۶ درصد کاربران اینترنت در هند از طریق موبایل خود به این شبکه متصل‌اند. در این میان ۷۱ درصد کاربران مرد و ۲۹ درصد آنان زن هستند. البته این اختلاف اتصال بین زن و مرد در شهرهای هند وضعیت بهتری دارد به نوعی که د رشهرها ۶۲ درصد مرد و ۳۸ درصد زن هستند. نکته قابل توجه اینکه رشد دسترسی زنان هندی به اینترنت ( ۳۸ درصد ) سریع‌تر تر از مردان این کشور ( ۲۸ درصد) است.

به رغم ا ین هنوز تنها یک سوم جمعیت این کشور به اینترنت متصل‌اند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار