لیست دارو‌های ممنوعه در سفر به سرزمین وحی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 143523
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۳:۱۷
به‌منش مطرح کرد؛
شاخص : رئیس مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو لیست دارو‌های ممنوعه در اعزام حجاج به سرزمین وحی را اعلام کرد.

به گزارش گروه سلامت شاخص، یسنا به‌منش رئیس مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو با اشاره به برخی دارو‌های ممنوعه در سفر به برخی کشور‌های حاشیه خلیج فارس اظهار کرد: در سفر به برخی کشور‌ها مانند عربستان و امارات متحده شامل دبی، شارجه و ابوظبی همراه داشتن برخی دارو‌ها به خصوص آرام بخش‌ها ممنوع است.

وی با بیان اینکه بر این اساس همراه داشتن دارو‌های آرام بخش مانند دیازپام، اگزازپام، لورازپام و برخی مسکن‌های حاوی کدئین مانند استامینوفن‌کدئین، اکسپکتورانت‌کدئین و روانگردان‌ها براساس قوانین کشور عربستان و امارات متحده عربی جرم محسوب می‌شود، افزود: بنابراین مسافران باید مراقب باشند در صورتیکه این دارو‌های ممنوعه را در سفر به این کشور‌ها همراه خود داشته باشند، مجازات سنگینی در انتظار آنها است.

به‌منش با اشاره به ایام حج تمتع یادآور شد: به همه مسافران و حجاج توصیه می‌کنم که در سفر به عربستان و امارات متحده عربی این دارو‌ها را به همراه نداشته باشند، البته در صورتیکه فرد حتما باید این دارو‌ها را مصرف کند، لازم است که نسخه پزشک معالج خود را همراه داشته باشد و یا پیش از سفر این موضوع را با پزشک مطرح کرده تا پزشک برایش دارو‌های جایگزین تجویز کند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار