ایران جانبی

» ماجرای جالب ازدواج سردار سلیمانی با همسرش/ حاج‌قاسم: دخترم چریک است
کد خبر: 203767
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
شاخص : همسرم از سردار خواهش کرد یک بار با خانواده‌شان به منزل ما بیایند. حاج‌قاسم گفت راستش همسر من خیلی جایی نمی‌رود، اما یک دختر دارم که برای خودش چریک است، با او می‌آیم.

به گزارش شاخص، محسن کمالی دهقان به سال ۱۳۶۳ در حصارک کرج متولد شد. محسن با آغاز جنگ سوریه همراه تعدادی دیگر از رزمندگان اسلام به سرزمین شام اعزام شد تا با تروریست‌های تکفیری مبارزه کرده و از حرم حضرت زینب (س) دفاع کنند.

روایت سردار سلیمانی از ازدواجش/ حاج‌قاسم: دخترم چریک است

سرانجام این شهید عزیز روز ۲۷ فروردین سال ۹۴ در حلب سوریه به شهادت رسید و عنوان اولین شهید مدافع حرم استان البرز را از آن خود کرد. آنچه در ادامه می‌خوانید روایت دیدار حاج قاسم سلیمانی است با خانواده این شهید که پدرش اینگونه روایت می‌کند.

روایت سردار سلیمانی از ازدواجش/ حاج‌قاسم: دخترم چریک است

شهید محسن کمالی دهقان

در یک مراسمی که قرار بود سردار سلیمانی آنجا سخنرانی کند ما هم حضور داشتیم. خودم را به یکی از نزدیکان او رساندم و گفتم حرفی دارم. سردار سلیمانی تا کنون منزل شهدای مدافع حرم در شهر‌های مختلف رفته، اما تا به حال به خانه هیچ یک از شهدای استان البرز نیامده است. از او خواستم پیام مرا به حاج قاسم برساند.

مدتی گذشت تا اینکه ۸ فروردین سال ۹۸ مردی با خانه ما تماس گرفت و گفت قرار است فردا سردار سلیمانی به منزل شما بیایند. باورم نمی‌شد و بسیار هیجان زده و خوشحال بودم. به فرزندانم و عروس‌ها و داماد‌ها زنگ زدم و گفتم فردا چنین مهمانی داریم هر کدام دوست دارید بیایید او را ببینید.

بچه‌ها که همه مشتاق دیدار این سردار محبوب بودند صبح فردا پیش از آمدن سردار خود را به منزل ما رساندند. همه هیجان زده و خوشحال منتظر بودند. مجدد اوایل صبح همان آقا تماس گرفت و گفت سردار تا ۲ ساعت دیگر به منزل شما می‌رسند.

همان زمانی که قرار بود، زنگ خانه ما به صدا درآمد، خودم در را باز کردم. سردار بسیار ساده و بدون هیچ تشریفاتی با راننده شان تشریف آورده بودند. یک ماشین پراید و یک تیبا هم همراهشان بود که آن‌ها هم بالا نیامدند. البته راننده هم پایین منتظر ماند و حاج قاسم تنها وارد منزل شد. به قدری صمیمی که گویی سال‌ها با هم رفت و آمد نزدیک داشته ایم. یک ساعتی دیدارشان طول کشید و با تک تک پسر‌ها و داماد‌ها دست دادند.

همسرم پرسید چرا با خانواده تشریف نیاوردید؟ و از سردار خواهش کرد یک بار با آن‌ها بیاید. حاج قاسم گفت راستش همسر من خیلی جایی نمی‌رود، اما یک دختر دارم که برای خودش چریک است با او می‌آیم. منظورشان زینب خانم بود. نمی‌دانم بحث به کجا رفت که همسرم از سردار خواست ماجرای ازدواجش را بیان کند. سردار سلیمانی گفت: زمان جنگ در اهواز بودم که همان ایام خواستگاری رفتم و با همسرم خیلی ساده زندگی مان را شروع کردیم.

به سردار گفتم در یکی از عملیات‌ها که نیرو‌های کرمان به اهواز آمده بودند من هم آنجا بودم، اما شما نیامده بودید. سردار گفت: بله من همان موقع مجروح و در بیمارستان بستری بودم. صحبت هایمان خیلی عادی و صمیمی بود با او.

سپس موقع رفتن، چون عید بود به رسم عیدانه هزار تومنی‌ای به ایشان دادم و خواستم برای راننده شان هم ببرند. سردار قبول کرد و به همراهش گفت انگشتر‌ها را بیاورید. یک سینی انگشتر آوردند و به همه بچه‌ها گفتند هر کدام یکی بردارید. بعد به سمت همسرم رفت و گفت برای شهادت من دعا کنید. سپس یک هدیه هم به خانمم داد.

اول حاج خانم قبول نمی‌کرد و گفت همین که خودتان به منزل ما آمدین بزرگترین هدیه است. اما سردار گفت وقتی برادری به خواهرش هدیه می‌دهد خواهر نباید هدیه را رد کند. حاج خانم هدیه را با این حرف قبول کرد. بعد شیرینی و شکلات تعارف کردیم. خانمم گفت برای خانواده هم شیرینی بردارید، اما سردار قبول نکرد، گفت از شکلات‌ها بر می‌دارم. یک پلاستیک بیاورید. پلاستیک آوردیم و حاج قاسم چند شکلات ریخت داخل آن و برای همراهان و خانواده اش برد.

موقع رفتن سردار از یکی از پسران من پرسید شهیدتان کجا دفن است؟ پسرم گفت بهشت سکینه بنا به وصیت خودش کنار مزار مادر بزرگم. من در گوشی عکس مزار را نشان دادم. مزار محسن را با آلاچیق مانندی درست کرده بودند. سردار گفت این خوب نیست باید شمایل سنتی داشته باشد و مقبره‌ای که مشخص شود مزار شهید است. یعنی تا این حد دقیق بودند. بعد‌ها من طرحی دادم و مزار شهید را تغییر دادند.

وقتی حاج قاسم رفت و خبر آمدنشان در شهر پیچید از استاندار گرفته تا همه مسئولین از ما گلایه کردند چرا نگفتید ما هم بیاییم. عذرخواهی کردم و گفتم ببخشید واقعا هم کمبود وقت بود و هم امکانش را نداشتیم.

آمدن سردار سلیمانی به خانه ما یکی از بهترین روز‌های زندگی مان بود و برکت حضورشان را به عینه در زندگی خودمان دیدیم. سردار به خانواده شهدا به خصوص خانواده شهدایی که نیرو‌های خود سردار بودند وابستگی و علاقه خاصی داشتند واینطور نبود که بعد از شهادت بچه‌ها خانواده شان را فراموش کرده باشد.

وقتی شنیدیم چنین شخصیتی با همه مشغله‌هایی که در سطح منطقه و جهان دارد وقت گذاشته و به خانواده شهدا سر می‌زند برای ما بسیار ارزشمند بود و واقعا فراموش نشدنی بود. احساسمان را نمی‌توانیم آنطور که بود بیان کنیم. خودمانی بودن و تواضع و محبت سردار مثال زدنی بود. سپس با همه اعضای خانواده عکس یادگاری گرفت و رفت.

دانستنی های جالب ، مفید و عجیب از سراسر دنیا در سرویس وبگردی

فریب این کانال تلگرامی را نخورید!

جهان در اردیبهشت ۹۹ نابود خواهد شد؟

کرکس موتورسوار در مشهد چه بر سر مردم آورد؟

بازداشت کارگردان ایرانی به خاطر مرگ مشکوک همسرش

وقتی عروس و مادرشوهر پشت سنگر مبارزه با کرونا آتش به اختیار عمل می‌کنند+ عکس

طرز تهیه قلیه قاشقی

سرنوشت عجیب جوان معتادی که دست بدنسازهای حرفه ای را هم از پشت بست + فیلم

شستن قالی چقدر آب می‌خورد؟

تزریق چربی به صورت؛ آن‌چه باید بدانید

شوخی خطرناک پتروشیمی‌ها با امنیت غذایی کشور

راه‌های تشخیص ماهی سالم از فاسد

مراقب این بمب خطرناک انفجاری کرونا باشید

حاج‌تقی و تهیه ۱۱ هزار جهیزیه

بلع دردناک؛ از دلایل تا درمان

آموزش آشپزی؛از کباب لقمه زعفرانی و کوبیده استانبولی تا دلمه مرغ خوشمزه + طرز تهیه

از فریتاتای سالمون تا ساندویچ خوشمزه لازانیا برای عصرانه + طرز تهیه

انتشار بیماری مرموز و کشنده در اتیوپی + تصاویر

۱۰ فیلم برای دیدن، در این روز‌هایی که خانه هستیم

طرز تهیه قطاب خانگی؛ بهداشتی و دلپذیر

مصرف این ادویه موجب ایجاد سرفه‌های خشک می‌شود

این یادگاری‌های مرگبار کابوس مردم مرزنشین شدند

فوت و فن های تهیه مربا

جدال سعودی‌ها و تزار‌ها بر سر بازار نفت

آمپول بزن، لباست را به روغن ضد کرونا آغشته کن، بیا کنسرت!

بچه فیل و مادرش در چنگال لاشخور‌ها + تصاویر

ادعا‌های عجیب‌ ۷ مدعی سفر در زمان و پیش‌گویی‌هایشان + تصاویر

واکاوی مجدد پرونده جنایی خواننده «رپ» ایرانی

استقلال بدون دیاباته؟

۱۱ روش برای رهایی از اضطراب در کمتر از ۵ دقیقه

پیام فردوسی و سعدی برای روز‌های کرونایی

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای سردار در روسیه

پیام نهفته در کاشت نهال به دست رهبر انقلاب

فوت و فن‌های پخت عدسی؛ برای این روز‌ها که خانه‌نشین شده‌ایم

اختفای عربستان پشت کرونا برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌ها/ ادعای مضحک نویسنده سعودی خبرساز شد

طرز تهیه ۵ نوع صبحانه سریع و خوشمزه

چگونه یک خیاط ماهر شوید؟

اخاذی زن رمال از دختران جوان با تهدید طلسم همیشگی

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار