ماجرای سرپیچی ۲ وزیر از ارائه فهرست اموال خود به کجا کشید؟/ چرا مجلس ساکت است؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118974
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۹
شاخص : واقعا سرپیچی سه و نیم ساله دو وزیر دولت، از ارائه لیست اموال خود، ارزش این را ندارد که دست کم برای یک بار هم که شده در مجلس در قالب تذکر، یا سوال یا هر ابزار نظارتی دیگری مطرح شود؟

به گزارش شاخص نیوز، روز هفتم شهریور سخنگوی دستگاه قضا شنیده ها درباره خودداری چند وزیر دولت روحانی از ارائه لیست اموال خود را تایید کرد و گفت: “متاسفانه ۲ نفر از وزرا لیست کامل اموال خود را نداده اند و تا به حال چندین بار پیگیری کرده و نامه هایی را ارسال کردیم اما بعد از گذشت سه سال هنوز لیست اموال  را نداده اند.”

نام این وزرا البته اعلام نشد هرچند در گمانه زنی های غیررسمی نام چند وزیر شنیده می شد. با این حال، مسئله مهم تر این است که اکنون که حدود ۷۵ روز از این موضوع می گذرد چرا هنوز هم هیچ خبری از اینکه وزرای مذکور لیس اموال خود را ارائه کرده باشند یا خیر، نیست؟

اگر دو وزیر مذکور، هنوز فهرست دارایی های خود را اعلام نکرده باشند، چه زمانی قرار است این قانون را اجرا کنند؟ اگر وزیری به ساده ترین مقررات هم توجه نکند، چگونه می توان انتظار داشت که در حوزه کاری خود به قانون پایبند باشد؟

سوال دیگر اینکه چرا در مجلسی که دسته ای از نمایندگان آن مدعی شفافیت و فاش گویی هستند، و هر روز رقمی جدید از آنچه فساد در میان مسئولان سابق می خوانند منتشر می کنند، صدایی از این موضوع شنیده نمی شود؟

واقعا سرپیچی سه و نیم ساله دو وزیر دولت، از ارائه لیست اموال خود، ارزش این را ندارد که در میان جنگ ارقام اختلاس، دست کم برای یک بار هم که شده در مجلس در قالب تذکر، یا سوال یا هر ابزار نظارتی دیگری مطرح شود؟

 

 

منبع: صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار