ماذنه‌های گلدسته‌های حرم طفلان مسلم(ع) وارد شهر مسیب شد
کد خبر: 112987
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان:
شاخص : رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: ماذنه‌های گلدسته‌های حرم طفلان مسلم(ع) با استقبال اهالی شهر مسیب عراق وارد این شهر شد.

سهراب احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه ماذنه‌های گلدسته‌های حرم طفلان مسلم(ع) با استقبال اهالی شهر مسیب عراق وارد این شهر شد، اظهار کرد: این گلدسته‌ها به دست صنعت‌گردان و هنرمندان با هزینه مردم استان قزوین ساخته شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین ادامه داد: ماذنه‌های گلدسته‌های حرم طفلان مسلم(ع) پیش از نصب در شهر مسیب عراق مورد استقبال شهرهای استان قزوین قرار گرفته بود.

این مسئول با اشاره به گلدسته‌های حرم طفلان مسلم سه سال قبل توسط متولیان این حرم درخواست شد، افزود: با کارشناسی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین و دریافت نذور مردمی، این گلدسته‌ها طراحی و ساخته شد.

احمدی تصریح کرد: این ماذنه‌ها در مدت هشت ماه آماده نصب شده و هزینه بازسازی حرم طفلان مسلم به عهده استان قزوین است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته مأذنه‌ها با کاشی و آجر ساخته می‌شد، اما امروز با هنر ایرانی و تلفیق هنر مدرن و سنتی با برنج و روکش طلایی طراحی و ساخته شده است این گلدسته‌ها در حرم نصب می‌شود و اسمای متبرکه در محل‌های از پیش تعیین شده نصب خواهد شد.

این مسئول یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین چند سال در امر ساخت و ساز بارگاه مطهر طفلان مسلم(ع) پیشگام بوده که این ستاد موفق شده تاکنون فعالیت‌های ارزشمندی داشته باشد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار