ماندگاری جمعیت روستاها با اجرای طرح هادی روستایی در قزوین
کد خبر: 118496
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مطرح کرد
شاخص : سرپرست معاونت عمرانی استانداری قزوین گفت: اجرای طرح هادی روستایی در ماندگاری جمعیت روستاها، تامین رفاه و آسایش روستاییان نقش مهمی دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی فرخزاد در جلسه بازنگری طرح های هادی روستایی که روز گذشته در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اجرای این طرح در راستای ساماندهی فضای کالبدی روستاها،کنترل و نظارت بر ساخت و سازها و ساماندهی مدیریت روستاهای استان است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری قزوین تاکید کرد: باید به منظور افزایش بهره‌وری و استحصال زمین نسبت به احیای بافت‌های فرسوده و نامناسب روستایی اقدام شود و اجرای این طرح در ماندگاری جمعیت روستاها و نیز تامین رفاه و آسایش روستاییان نقش مهمی دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن باید با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های موجود در یک بازه زمانی مشخص تکلیف روستاهایی را که نیاز به بازنگری طرح هادی دارند را مشخص کند تا طرح هادی همه روستاها به همگام شود.

فرخزاد در ادامه افزود: دستگاه‌های ذیربط اهتمام بیشتری در نوسازی و بهبود بافت های روستایی این شهرستان داشته باشند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه برنامه های ستاد بازآفرینی، علاوه بر شهر قزوین باید در شهرهای کوچک استان نیز اجرا شود، یادآور شد: احیای بافت های ناکارآمد شهری به زودی در محله مجاهد و شهید انصاری شرقی قزوین اجرا می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار