مانور پدافند مردم محور با موضوع اسکان و تخلیه اضطراری برگزار شد
کد خبر: 117337
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۱۰
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری:
شاخص : مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین گفت: صبح امروز مانور پدافند مردم محور با موضوع اسکان و تخلیه اضطراری در مواقع بحرانی با هدف ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف، افراد و میزان مشارکت خانواده‌ها اجرا شد.

محمد افشار، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به مانور پدافند غیرعامل مردم محور با موضوع اسکان و تخلیه اضطراری در مواقع بحرانی که صبح امروز در مجتمع‌های مسکونی تامین اجتماعی واقع در بلوار نخبگان قزوین اجرا شد، اظهار کرد: هدف از این مانور ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف، افراد و میزان مشارکت خانواده‌ها بود.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب پذیری و بازدارندگی از اهداف اقدامات در پدافند غیرعامل است افزود: برای اینکه در زمان وقوع بحران بتوانیم چگونه این آسیب‌ها را مدیریت و استمرار خدمات کارکردی داشته باشیم امسال تصمیم گرفتیم رزمایشی در حوزه پدافند مردم‌محور برگزار نماییم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یادآور شد: آمادگی و ارزیابی حضور به موقع و با کیفیت دستگاه‌های امدادرسان، خدمات رسان، امنیتی و انتظامی، لشگری و کشوری از دیگر اهداف این مانور بود.

افشار با اشاره به اینکه ۲هزار نفر در این رزمایش حضور داشتند، گفت: این رزمایش گسترده طبق سناریو فرضی حمله نظامی و موشکی به یک واحد مسکونی که در اثر آن آسیبی به یکی از مناطق وارد می‌شود، اجرا شد.

این مسوول عنوان کرد: بعد از امداد و نجات، خانواده‌های مصدومین فرضی را به مکانی که برای اسکان اضطراری در منطقه پارک فدک باراجین تشکیل شده انتقال دادیم که آنجا مجهز به آب، برق، گاز، سوخت و آذوقه خشک بود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در پایان افزود: این رزمایش از طریق رسانه‌ها، مطبوعات و صدا سیما اطلاع‌رسانی شد و خوشبختانه عموم مردم در این رزمایش به خوبی نقش خود را ایفا کردند.

انتهای پیام /۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار