ماهانه بیش از 7هزار قطعه لاشه مرغ غیر قابل مصرف در قزوین امحا می‌شود
کد خبر: 121749
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:
شاخص : هر ماه بیش از 600 هزار قطعه مرغ در کشتارگاه های شهرستان قزوین تحت نظارت اداره دامپزشکی شهرستان قزوین کشتار و پس از تایید سلامت به چرخه مصرف وارد می شود.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفتگو با خبرنگار شاخص گفت: هر ماه بیش از ۶۰۰ هزار قطعه مرغ در کشتارگاه های شهرستان قزوین تحت نظارت اداره دامپزشکی شهرستان قزوین کشتار وپس از تایید سلامت به چرخه مصرف وارد می شود.
وی در ادامه بیان کرد: بیشترین حجم کشتار طیور در سطح استان در ۲ کشتارگاه واقع در شهرستان قزوین صورت می پذیرد که علاوه بر تامین گوشت مرغ مورد نیاز داخل استان نیاز استان‏های همجوار را نیز مرتفع می نماید.
دکتر عیسی غیاث یزدی با اشاره به نظارت های دامپزشکی شهرستان قزوین بر این کشتارگاه ها افزود: از این میزان کشتار به صورت میانگین هر ماه بیش از ۷هزار قطعه لاشه مرغ به دلیل وجود بیماری توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی مستقر در کشتارگاه ضبط و از چرخه مصرف خارج می شود.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به انجام نمونه برداری های تصادفی و ادواری از کشتارگاه های تحت نظارت دامپزشکی افزود: بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از طرف آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی استان، لاشه مرغ های تولید شده در کشتارگاه های این شهرستان از نظر میزان آلودگی میکروبی در حد استاندارد می باشد.
انتهای پیام/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار