ماه مبارک رمضان فرصتی برای تقویت بنیان‌های اعتقادی و ایمانی است
کد خبر: 104690
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: دعوت خداوند در ماه مبارک رمضان خاص هر بنده‌ای‌ است و باید از این فرصت برای تقویت بنیان‌های اعتقادی و ایمانی استفاده کرد.

 

به گزارش شاخص نیوز: آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار جمعی از مدیران شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی استان قزوین با بیان این که ماه مبارک رمضان فرصتی برای تقویت بنیان‌های اعتقادی و ایمانی است، اظهار کرد: ماه مبارک رجب و شعبان انسان را برای ورود به ماه مبارک رمضان مهیا می کند و بیش از نیمی از ماه رمضان نیز انسان را آماده لیله‌القدر می‌کند.

وی تصریح کرد: همان‌گونه که برهه‌هایی از سال به سال تجاری و تحصیلی نامگذاری شده است، سال انسانی نیز با لیله‌القدر آغاز می‌شود و باید تلاش کنیم از این فرصت ارزشمندی که خداوند در اختیار انسان قرار می‎دهد بیشترین بهره را ببریم.

امام‌جمعه قزوین به تشریح کارهایی که باید در لیله‌القدر انجام دهیم پرداخت و بیان کرد: یکی از کارهایی که در لیله‌القدر باید انجام دهیم، بررسی رفتارها و اعمال گذشته‌مان نسبت به خانواده و مسئولیتی که بر عهده‌مان گذاشته‌اند، است و همواره باید تلاش کنیم که نقاط ضعف را اصلاح و کارهای مثبت را تقویت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تعیین چشم‌انداز برای آینده را از دیگر کارهای لیله‌القدر دانست و اضافه کرد: از آن‌جایی که در ایام ماه مبارک رمضان انسان مهمان خداوند است، اگر با تقوا و ایمان حقیقی و قلبی از خدای متعال چیزی را طلب کند، خداوند آن را از انسان دریغ نخواهد کرد و از این فرصت معنوی و الهی انسان می‌تواند آینده خود را به بهترین شکل بسازد.

وی با بیان این که دعوت خداوند در ماه مبارک رمضان خاص هر بنده‌ای است، افزود: واجب بودن روزه نشان می‌دهد که دعوت خداوند در ماه رمضان خاص هر بنده ای است و این مهم بر ارزش و اهمیت این ماه پر برکت افزوده است.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر این که مهمانی خداوند در ماه رمضان مهمانی تقواست، خاطرنشان کرد: سفره و مهمانی خداوند با دیگر مهمانی‌ها متفاوت است و انسان در این ماه مهمان تقوا است که با آن جانش روشن شده و از خوبی‌ها آکنده می‌شود.

امام‌جمعه قزوین اظهار کرد: در پایان ماه رمضان و در عید فطر خداوند را به واسطه این مهمانی ارزشمند و الهی که در آن دل های انسان ها و مؤمنان به هم نزدیک‌تر و مهربان تر شده و کینه‌ها و کدورت‌ها کنار گذاشته می‌شود، سپاس می‌گوییم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار