ماه محرم فرصت مناسبی برای طلب بخشش گناهان و خودسازی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173447
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
رییس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دنیا طلبان در برابر اباعبدالحسین (ع) به پا خواسته و تلاش کردند تا دین و فکر مردم جامعه را از اباعبدالله منحرف کنند اما غافل از اینکه خداوند اراده کرده است تا نور ایشان در طول تاریخ بر کالبد بشریت بتابد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام والمسلمین  نورالله قدرتی در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که در زندان مرکزی قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه  پیامبر اکرم هفتاد بار در روز از خداوند طلب آمرزش می کرد اظهار کرد: باید از فرصت ماه محرم استفاده کرد و با توسل به امام حسین (ع)ازخداوند باری تعالی طلب استغفار کرد و یأس و ناامیدی را از دلهایمان پاک کنیم،  زیرا تبعات اخروی آن در انسان می ماند.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه خاطر نشان کرد:اگر می خواهید محبوب همه شوید باید در ابتدا محبوب درگاه الهی باشید و باید تلاش کرد به سفارشات امام حسین (ع) عمل کرده و سیره زندگی ایشان را چراغ راه خود در مسیر پر فراز و نشیب زندگی قرار داد.

مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: اگر کسی برای امام حسین (ع) عزاداری کند در پیشگاه خداوند درجه و مرتبه بالایی دارد؛  خداوند منان خیلی از گناهکاران  را بواسطه حفظ حرمت ایام محرم و بخاطر امام حسین (ع) بخشیده است و انسان باهرگناه و هر جرمی باید در ماه محرم حرمت نگه دارد.

وی ادامه داد: اگر زیر خیمه امام حسین (ع) باشید سعادتمند می شوید و این گناهان هستند که ما را از خیمه امام حسین (ع) بیرون می کشند و همواره نباید اجازه بدهیم برای لحظه ای محبت ایشان در دلهای ما کم رنگ شود.

حجت الاسلام والمسلمین خاطرنشان کرد : دنیا طلبان در برابر اباعبدالحسین (ع) به پا خواسته و تلاش کردند تا دین و فکر مردم جامعه را از اباعبدالله منحرف کنند اما غافل از اینکه خداوند اراده کرده است تا نور ایشان در طول تاریخ بر کالبد بشریت بتابد.

رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال خود را به مدد و برکت وجود امام حسین (ع) در برابر هجمه گسترده نظام سلطه که هدفی جزء غالب شدن بر بیت المال ملل دنیا ندارد، حفظ کرده است.

این مقام قضایی استان اظهار داشت : هرچقدر معرفت نسبت به فضایل اباعبدالله بیشتر شود، به محبت ایشان در دل انسان افزوده می شود.

وی در پایان ضمن آرزوی آزادی برای همه زندانیان گرفتار در بند تصریح کرد: همیشه  راه بازگشت بسوی خدا باز است، زمانی می رسد که هیچکس نمی تواند به فریاد ما برسد و فقط خدا است که دست ما را می گیرد؛ تلاش کنید همیشه خود را به خداوند واگذارید و اگر نگاه ما به زندگی طوری باشد که فقط رضای الهی را در نظر بگیریم، خداوند  در روز قیامت از ما راضی و خشنود خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار