ایران جانبی

» ماکارونی با موافقت سازمان حمایت ۷۵ درصد گران شد
کد خبر: 188534
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
شاخص : دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی با بیان اینکه سازمان حمایت با افزایش 75 درصدی قیمت موافقت کرده ...

به گزارش شاخص نیوز: دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی با بیان اینکه سازمان حمایت با افزایش ۷۵ درصدی قیمت موافقت کرده است، گفت: با افزایش ۸۵ درصدی قیمت گندم ناچار به افزایش قیمت شدیم.

سید ارمیا واعظ لاری در گفت‌وگو با میزان درباره دلایل افزایش قیمت ماکارونی اظهار کرد: از سال ۹۴ تا ۹۷ ماکارونی افزایش قیمتی نداشته است اما، در مهرماه سال گذشته با توجه به افزایش هزینه‌های جانبی ۱۶ درصد قیمت‌ها افزایش یافت.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی افزود: امسال به دلیل حذف یارانه گندم از بخش صنعت و افزایش ۸۵ درصدی قیمت گندم و ۳۵ درصدی دستمزد ناچار به افزایش قیمت بودیم.

وی گفت: علی رغم اینکه سازمان حمایت با افزایش ۷۵ درصدی قیمت ماکارونی موافقت کرد، اما اعضای انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی به منظور کمک به تامین معاش مردم کمترین افزایش را در نظر گرفت و فقط قیمت محصولات خود را ۵۲ درصد افزایش دادند.

واعظ با بیان اینکه علاوه بر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی، انجمن صنفی کارخانجات ماکارونی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: تصمیم اعضای انجمن صنفی مبنی بر افزایش ۷۵ درصدی قیمت‌ها است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش قیمت ماکارونی به دو صورت انجام گرفته است، گفت: سازمان حمایت قیمت ماکارونی ۷۰۰ گرمی را که مبنای قیمت گذاری است ۵ هزار و ۴۵۰ تومان در نظر گرفته است، اما برند‌های زیرمجموعه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی با قیمت کمتر محصولات خود را عرضه می‌کنند.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار