دفاع از ارزش‌های انقلاب و جنگ تحمیلی یک وظیفه همگانی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113737
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۵:۳۸
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین:
شاخص : فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین گفت: دفاع مقدس فقط مربوط به ارتش، سپاه و ناجا نیست بلکه مربوط به همه مسؤولان و آحاد جامعه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، امیرمحمد رضایی در نشست خبری فرماندهان نظامی و انتظامی استان قزوین به مناسبت سی و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس که صبح امروز در سالن جلسات قرارگاه لشکر ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته برخی هنرمندان هالیود را قهرمان می‌پنداشتند اما جوانان و نوجوانان همین مرز و بوم با اقتدار و پرورش انگیزه و صبرخانواده‌ها در جنگ تحمیلی، قهرمانان واقعی را به دنیا نشان دادند.

وی افزود: رزمندگان اسلام ۸ سال در برابر نامردی‌ها استقامت کردند و از انقلاب و اسلام دفاع کردند؛ امروز پاسداشت این ارزش‌ها تنها مربوط به نیروهای مسلح، سپاه و ناجا نبوده بلکه بر عهده همه دستگاه‌ها است.

این فرمانده با توجه به شعار سی و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس با محوریت” ما آماده‌ایم” ،بیان کرد: برای نیروهای امنیتی، دفاع همچنان باقی است و باید در همه مرزها حافظ امنیت، ارزش‌ها و تمامیت ارضی باشند تا دفاع همه جانبه خود را به منصه ظهور بگذاریم.

رضایی با بیان اینکه ستاد بزرگداشت نیروهای مسلح با محوریت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برنامه‎هایی را در نظر دارد، ابراز کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه استان، رژه نیروهای مسلح ۳۱ شهریور در بلوار شهید بهشتی، برپایی نمایشگاه ایثارگران در مدارس، تقدیر از فرزندان شاهد، دیدار با خانواده‎‌های شهدا و ایثارگران، محفل انس با قرآن و برنامه‌های مختلف ورزشی متناسب در این هفته است.

وی با اشاره به برنامه‌های درون سازمانی در این ایام عنوان کرد: انتقال تجربیات دفاع مقدس در کنار برنامه‌های عقیدتی سیاسی، تقدیر از سربازان نمونه و پیشکسوتان در یگان‌ها، مسابقات داخلی در سطح پادگان، مسابقات فرهنگی همچون کتاب‌خوانی، احکام و مقاله نویسی در دست اجرا است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین با اشاره به رژه تیپ ۱۱۶ شهید صفوی استان در مقابل مقامات عالی رتبه کشوری افزود: از ۳۱ شهریور به مدت ۱۰ شب داخل پادگان برنامه‌ای تدارک دیده شده که از شبکه استانی پخش و مردم نیز می‌توانند از آن دیدن کنند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار