متروکه شدن سایت دانشگاه پیام نور/ محرومیت بی‌دلیل دانشجویان پیام نور استان قزوین از اینترنت در سایت دانشگاه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58175
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
مسئولین دانشگاه پیام نوراستان قزوین پاسخگو باشند
شاخص : سایت دانشگاه پیام نور استان قزوین دو ترمی می‌شود که از نعمت اینترنت محروم است؛ دانشجویان دانشگاه پیام نور قزوین ضمن نارضایتی از اوضاع سایت‌ دانشگاه خود خواستار حل هر چه سریع‌تر این مشکل از جانب مسئولین شدند.

به گزارش سرویس دانشگاه شاخص، مدتی بود موضوع راکد بودن سایت دانشگاه پیام نور سوژه‌ بچه‌های دانشگاه شده بود و هرکدام به نوعی نارضایتی خود را ابراز می‌کردند.

وقتی وارد سایت دانشگاه شدیم با صندلی‌های خالی سایت رو به رو شدیم و تقریبا جز دو نفر از دانشجویان که مشغول تایپ بودند و مسئول سایت؛ شخص دیگری را در سایت ندیدیم.

یکی از دانشجویان این دانشگاه ضمن بیان مشکلات عنوان کرد که هر روز منتظر هستیم تا مشکل اینترنت و سیستم‌های سایت حل شود اما اوضاع تغییری نمی‌کند.

تصمیم گرفتیم سراغ مسئول سایت برویم تا دلیل و راه حل این مشکل را از وی جویا شویم.

این مسئول که خود دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار همین دانشگاه است و به اصطلاح مشغول انجام کار دانشجویی بود در رابطه با مشکلات سایت اعلام کرد که ما نیز دقیق نمی‌دانیم چرا دو ترم است سایت دانشگاه پیام نور اینترنت ندارد. اکثر دانشجویان از این اوضاع خسته شده‌ و ما را مسئول این موضوع می‌دانند در حالی که ما نیز اطلاعی از چرایی این موضوع نداریم و فقط وظیفه داریم در ساعاتی که سایت کلاس تشکیل نمی‌شود، سایت را اداره کنیم.

سراغ یکی دیگر از دانشجویان حاضر در سایت رفتیم این دانشجوی حقوق نیز ضمن اعلام نارضایتی از اوضاع سایت گفت که کاش به این مشکل زودتر رسیدگی شود.

وی در ادامه تاکید کرد که برای ما خیلی سخت است، هربار برای انجام کارهای تحقیقاتی خود به کافی‌نت مراجعه کنیم و درحالی که این بسیار کار هزینه‌بر است.

این دانشجوی حقوق افزود: ما حتی برای تایپ مطالب درسی نیز با مشکل رو به رو می‌شویم زیرا سایت دانشگاه بیشتر مواقع یا بسته است و یا محل تشکیل کلاس است و مجبور هستیم به کافی‌نت برویم.

۱۲۳۴

چند روز پیگیر این موضوع بودیم و مشکلات دانشجویان را بررسی می کردیم. اکثر آن‌ها از نداشتن اینترنت بسیار عصبانی شده بودند.

یکی از دانشجویان رشته زبان نیز گفت که ما برای ارائه دروس مجبوریم که تکالیف خود را با برنامه به استاد ارائه دهیم که متاسفانه برنامه‌هایی که در سیستم‌های سایت نصب است نسخه قدیمی هستند و دانشجویان در ارائه دروس به استاتید با مشکل مواجه می‌شوند.

دانشجوی دیگری ضمن تایید صحبت‌های فوق ادامه داد که سایت دانشگاه ما دو ترم است اینترنت ندارد، درحالی که شهریه استفاده از سایت را از ما می‌گیرند و هر ترم شهریه را نیز افزایش می‌دهند.

جالب‌تر از دغدغه‌ دانشجویان برگه‌هایی بود که بر روی در و دیوار سایت نصب شده بود و از دانشجویان با کمال احترام و تشکر خواسته بودند تا از دانلود با حجم بالا خودداری کنند.

۱۲

و یا اینکه بیشتر از یک ساعت از سایت دانشگاه استفاده نکنند!

۳۴۵

با توجه به گفته دانشجویان اینجا این سوال مطرح می‌شود که به راستی در روز چند ساعت سایت این دانشگاه باز است؟؟؟

البته شاید به‌خاطر اینکه همیشه سایت دانشگاه شلوغ است و جای سوزن انداختن نیست این موضوع را مطرح کرده بودند تا از ترافیک در سایت دانشگاه جلوگیری کنند…

۶۷۸

که در این صورت (طبق تصویری که مشاهده می‌کنید) باید حق را به مسئولین دانشگاه داد.

یکی دیگر از دانشجویان با بیان این نکته که دانشگاه ما دارای دو فضای مجزا برای سایت است و این در حالی است که هر دوی این سایت‌ها از اینترنت محروم هستند، اذعان کرد: گاهی اوقات حتی کلاس‌های تئوری برخی دانشجویان که نیاز به سیستم ندارد هم در سایت دانشگاه برگزار می‌شود و به‌واقع همه این‌ها حق‌الناس است و من نمی‌دانم این مشکل تا چند ترم دیگر قرار است ادامه داشته باشد.

این دانشجو سوال قابل تامل‌برانگیزی پرسید؛ به راستی مشکل سایت دانشگاه پیام نور چند ترم دیگه ادامه خواهد داشت؟
پاسخ مسئولین به این پرسش چه خواهد بود؟

قطعا پایگاه خبری-تحلیلی شاخص‌ آماده انعکاس گفته‌ها و پاسخ مسئولین در این رابطه است.

انتهای پیام/۸۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

3 پاسخ به “متروکه شدن سایت دانشگاه پیام نور/ محرومیت بی‌دلیل دانشجویان پیام نور استان قزوین از اینترنت در سایت دانشگاه”

 1. مسعود گفت:

  ممنون که پیگیر هستید.
  اجرتون با شهدا…

 2. سارا گفت:

  مطلب خیلی خوبی بود حرف دل ما را زدید

 3. یک دانشجو پیام نوری گفت:

  مشکلات پیام نور که یکی دوتا نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار