متفاوت‌ترین کوچه تهران + عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69287
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
شاخص : کوچه لولاگر کوچه کوچکی است در خیابان معروف نوفل لوشاتوی تهران و قدیمی‌ترین پیتزافروشی تهران نیز در آن قرار گرفته، اما این معروفیت‌ها نتوانسته ویژگی‌های قابل توجه و شاخص این کوچه را به‌خوبی نشان دهد.

کوچه لولاگر یک کوچه قرینه است که تمام خانه‌ها و نماها، بالکن‌ها و ساباط‌ها و پنجره‌های آنها و حتی درختان کاشته شده درون خانه‌ها به‌صورت قرینه و موازی از ابتدا ساخته شده است. به‌محض ورود در این کوچه با بالکن‌ها، پنجره‌ها و نماهای شیشه‌ای مشابه در دو طرف کوچه مواجه می‌شویم که تا انتهای کوچه ادامه دارد. اگرچه سال‌ها از عمر ساختمان‌ها و کوچه لولاگر می‌گذرد اما با توجه به ادامه حیات در یک سوی کوچه و حضور و زندگی ساکنان در آن توسط مالکان اصلی، می‌توان نشانه‌هایی از زندگی سابق را در این محل دید.

متفاوت ترین کوچه تهران+ عکس

 

بنابر اظهارات تعدادی از ساکنان این کوچه، سه برادر مالک اصلی خانه‌های یک طرف کوچه هستند که هنوز نه راضی به فروش و نه راضی به تخریب شده‌اند، اما سوی دیگر کوچه تحت تملک بیمارستان “مروستی” قرار گرفته است و معلوم نیست بیمارستان قرار است برای این فضای قدیمی و باارزش تهران چه تصمیمی بگیرد.

بسیاری از شهروندانی که به‌بهانه خوردن پیتزاهای متفاوت قدیمی‌ترین پیتزافروشی تهران به این کوچه می‌آیند معمولاً تحت تأثیر فضای متفاوت این کوچه قرار می‌گیرند.

متفاوت ترین کوچه تهران+ عکس

برای سرزدن به کوچه “لولاگر” می‌توانید به خیابان حافظ ــ خیابان نوفل لوشاتو ــ نرسیده به پل حافظ بروید.

منبع: شفقنا

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار