ایران جانبی

مجلس به قصور و کوتاهی دستگاه‌ها در سیل اخیر رسیدگی می‌کند/ خدمات نیروهای مسلح و بسیج جای قدردانی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 186856
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۴:۱۵
رئیس کمیسیون اصل 90:
شاخص : رئیس کمیسیون اصل 90 گفت: در رابطه با مشکلات به وجود آمده نحوه اجرای وظیفه دستگاه‌های مسئول و قصور و تقصیرهایی که در این میان به وجود آمد رسیدگی خواهد کرد.

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وقوع سیل در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: در روزهای اخیر وقوع سیل در بخشی از استان‌های کشورمان مشکلات متعددی برای مردم عزیز به وجود آمد که عامل خسارت شد.

وی افزود: مسائل مختلفی موجب نگرانی و ناراحتی مردم شد؛ به ویژه در استان‌های فارس، گلستان، کرمانشاه، لرستان و مازندران نیز مسائل جدی به وجود آمد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: مجلس شورای اسلامی از کنار این مسائل بی تفاوت نخواهد گذشت و در رابطه با مشکلات به وجود آمده نحوه اجرای وظیفه دستگاه‌های مسئول و قصور و تقصیرهایی که در این میان به وجود آمد رسیدگی خواهد کرد.

وی ابراز کرد: در کنار این مسئله از بدو وقوع سیل، کمیسیون اصل نود هیئت‌هایی را برای بازرسی و رسیدگی به موضوع به استان‌های فوق اعزام کرده است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس ادامه داد: این هیئت‌ها شرایط مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند که پس از دریافت بررسی‌ها نیز گزارش آن به اطلاع مقامات مسئول خواهد رسید.

وی با اشاره به حضور نیروهای سپاه و بسیج در مناطق سیل‌زده افزود: قطعا روحیه بسیجی و تفکر جهادی در راستای حل مشکلات اثربخشی قابل توجهی دارد.

رئیس کمیسیون اصل نود تاکید کرد: بی‌تردید ورود نیروهای بسیج و ارتش در کنار سایر آحاد مردم به استان‌هایی که دچار خسارت شده بودند و خدمات بی شائبه‌ای که انجام دادند نقش برجسته‌ای در ایجاد انسجام و افزایش توان عملیاتی و کاهش آلام مردم ایفا کرد که جای قدردانی دارد.

محمدی اذعان کرد: وقوع سیل و جوادث اخیر به وضوح نشان داد که مردم کشور ما در کنار یکدیگر و وحدت مثال زدنی می‌توانند به حل مشکلات و مسائل بپردازند و این همکاری و مودت و دوستی درخور تقدیر و تحسین است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار