مجلس شورای اسلامی مانع برداشت‌های غیرقانونی و نجومی از بیت‌المال شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107264
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۳۵
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین گفت: ما انقلاب کردیم تا مدیران جامعه اسلامی خالصانه و صادقانه خدمتگزار ملت باشند نه اینکه با دریافت حقوق‌های نجومی این انقلاب را زیر سؤال برده و از مسیرهای غیرقانونی وارد شوند.

به گزارش شاخص‌نیوز، حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد با اشاره به مسئله فطرت اظهار کرد: یکى از مهم‌‏ترین مباحثى که در قرآن کریم و در روایات امامان معصوم(ع) بر آن تأکید فراوانی شده، مسئله فطرت است.

وی ادامه داد: یکی از موانع شکوفائی فطرت خداجوی انسان، آلودگی روح آن به گناهان است که باید با استغفار و تقوا این موانع را از پیش روی برداشته و در مسیر الهی گام بردارد.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه ماه مبارک رمضان برای مؤمنان تولدی دیگر است، ادامه داد: با پایان یافتن این ماه تمام گناهان بندگان بخشیده شده و فرشتگانی برای آن‌ها صف کشیده‌اند که شما پاک شده‌اید و امروز روزی است که در آن به نیکوکاران پاداش داده می‌شود.

قابل با بیان اینکه تقوا پایه و اساس کرامت است، اضافه کرد: انسان را تقوا نیازمند است چراکه انسان باید با هوا و هوس مبارزه کرده و نفس خود را از چنگال شیطان درآورد و با این عمل درهای بهشت را به روی خود باز کرده و درهای جهنم را می‌ببندد.

وی با اشاره به مقوله عفاف و حجاب عنوان کرد: نگاه به نامحرم تیری است مسموم از تیرهای شیطانی که در این راستا جوانان ما نیازمند به مراقبت هستند و در میدان مبارزه با نفس باید تمرین در راه خدا و حرکت در مسیر تقوا را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: ازدواج در اسلام امری ضروری بوده که در آیات و روایات به آن سفارش فراوانی شده و در این میان نیز لازم است خانواده‌ها با آسان گرفتن این امر مهم جوانان را در تشکیل خانواده یاری رسانند.

قابل با اشاره به دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی از مسؤولان نظام یادآور شد: امروزه برخی از مردم جامعه در فقر به سر می‌برند و افرادی نیز با سوءاستفاده حقوق‌های چند میلیونی دریافت می‌کنند که باید مسؤولان نظام و نمایندگان پیگیر این موضوع باشند.

وی تشریح کرد: ما انقلاب کردیم تا مدیران جامعه اسلامی خالصانه و صادقانه خدمتگزار ملت باشند نه اینکه با دریافت حقوق‌های نجومی این انقلاب را زیر سؤال برده و از مسیرهای غیرقانونی وارد شوند.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار