ایران جانبی

» مجلس در تصمیم‌گیرهای کلان کشور ورود می‌کند
کد خبر: 199960
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
نماینده آوج و بوئین‌زهرا در مجلس:
شاخص : نماینده آوج و بوئین‌زهرا در مجلس گفت: بنا به فرمایش امام راحل مجلس در راس امور قرار دارد؛ برخی موضوعات کلان نیاز است تا سه قوه باهم تصمیم بگیرند اما قانون برای مجلس آئین نامه تعیین کرده که باید طبق آن به وظایف خود عمل کند.

روح الله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: افزایش قیمت حامل‌های انرژی از وظایف دولت است و هرساله می‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد که شش سال به خاطر شرایط کشور و مردم انجام نگرفت.

وی با بیان اینکه تصمیم اخیر در افزایش قیمت بنزین کارشناسی شده است، افزود: اما نسبت به نحوه اجرای طرح انتقاد و اعتراض داریم چراکه بسیار نامناسب در کشور اجرا شد.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ۳۰۰برابر نرخ بنزین، بیان کرد: باید پیش‌بینی می‌کردند تا کمک معیشتی‌ها واریز می‌شد و بعد اقدام به افزایش قیمت بزنین می‌کردند.

باید در پرداخت سهمیه‌ها هم بازبینی شود

بابایی صالح عنوان کرد: باید در پرداخت سهمیه‌ها هم بازبینی شود و دولت نظارت دقیق‌تری در بازار داشته باشد و سازمان‌های نظارتی و دستگاه‌های زیربط به طور جدی در برابر سودجویانی که با استفاده از شرایط به دنبال منافع خود هستند، بایستند و به شدت برخورد شود.

وی تاکید کرد: بنا به فرمایش امام راحل مجلس در راس امور قرار دارد؛ برخی موضوعات کلان نیاز است تا سه قوه باهم تصمیم بگیرند اما قانون برای مجلس آئین نامه تعیین کرده که باید طبق آن به وظایف خود عمل کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در خصوص افزایش نرخ حامل‌های انرژی هم دولت مکلف است تا تصمیم‌گیری کند و باید هر کدام از قوا به وظایف ذاتی خود عمل کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار