مجلس متشکل از وکیل‌الدوله‌ها کشور را به تباهی می‌کشاند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94624
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۶:۰۷
امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: یک مجلس و نماینده دولتی کشور را به تباهی می‌کشاند، گفت: یک مجلس کارآمد باید با تکیه بر بصیرت و تلاش حداکثری حقوق ملت را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی قزوین برگزار شد، با اشاره به ازدحام جمعیت در صفوف رای گیری اظهار کرد: امروز مردم استان مانند حماسه ۲۲ بهمن به صحنه آمده و بار دیگر بیعت خود را با کشور خود تجدید کردند.

نماینده ولی فقیه در استان در خصوص ویژگی‌های نماینده اصلح خاطرنشان کرد: نمایندگان باید در عین دلسوزی، منتقد هم باشد؛ یک مجلس کارآمد باید با بصیرت و پرتلاش حقوق ملت را پیگیری کند.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی باید ناظر اجرای قوانین و حامی دولت باشد، افزود: یک مجلس دولتی کشور را ضایع می‌کند؛ البته این به معنای قرار گرفتن در نقطه مقابل دولت نیست.

عابدینی با اشاره به اُفت رتبه علمی کشور در سال‌های اخیر بیان کرد: چه افرادی وظیفه رصد این کاهش رتبه ایران را دارند؟ مردم نماینده انتخاب می‌کنند تا پیگیر مشکلات و معضلات آنها باشد.

عابدینی با تاکید بر اینکه مردم از نماینده انتخابی خود انتظار دارند تا پیگیر مشکلات کشور باشد، ابراز کرد: موضوع رکود موضوعی جدی در جامعه است چه بسا که با کاهش ساخت و ساز مسکن باید رونقی در  آبادانی کشور حاصل شود.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: چرا باتوجه به صبحت بیان شده در انتخابات ریاست جمهوری در قالب تحقق مشکلات رکود و حل مشکلات بعد از ۱۰۰ روز؛ هنوز هیچ کدام از وعده‌ها تحقق نیافته است؟

امام جمعه قزوین افزود: مردم به فرصت‌های پسابرجام دلخوش کرده بودند،  اما تاکنون چه مشکلاتی از ما به واسطه سرمایه‌های پسابرجام حل شده است؟!

وی با اشاره به بیکاری جوانان به عنوان معضلی بزرگ در خانواده‌ها تصریح کرد: نمایندگان شورای اسلامی باید بتوانند با احاطه کامل بر این موضوعات، مشکلات جامعه را حل کنند.

عابدینی با اشاره به روز آبخیزداری و منابع طبیعی خاطرنشان کرد: طبق آمارهای بدست آمده تنها ۳۰ درصد از زمین را پوشش گیاهی تشکیل داده و سهم کشور ما از این جنگل‌ها تنها ۸ درصد است که این بسیار نگران‌کننده است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سالروز تاسیس امور تربیتی که توسط شهیدان رجایی و باهنر بود، بیان کرد: خودسازی و تربیت از اصولی است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

وی با اشاره به شهادت حجت اسدی مدافع حرم تاکید کرد: این شهید، با اخلاص و ایثارگری برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به کشور سوریه رفته بود.

عابدینی با اشاره به سهم شهید اسدی در جذب جوانان در مسائل دینی و فرهنگی گفت: مردم استان قزوین با مشارکت در مراسم تشییع شهید نشان دادند که می توانند با دفاع از ارزش‌های انقلابی قدردان خون شهدا باشند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار