عدم اجرای قوانین از آسیب‌های آموزش و پرورش در سطح کلان و استانی است
کد خبر: 118461
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس عنوان کرد
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با بیان اینکه عدم اجرای قوانین از آسیب‌های آموزش و پرورش در سطح کشور و استان است، گفت: آموزش و پرورش به طور کلی در کشور و استان دچار مشکلات ریشه‌ای است که باید حل شود.

حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وضعیت کنونی آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: آموزش و پرورش به طور کلی در کشور و استان دچار مشکلات ریشه‌ای است که باید حل شود تا بتوانیم یک آموزش و پرورش درستی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: نمایندگان مجلس یک طرح تحقیق و تفحص برای بررسی اختلاس صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان را درخواست داده‌اند که با رای اکثریت از آن استقبال و موافقت شده است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با اشاره به مطالبات فرهنگیان در این زمینه، ادامه داد: مشکلات صندوق ذخیره فرهنگیان در حال بازنگری است که پس از آن گزارشات کاملی از ریشه یابی این تخلف به مردم ارائه خواهد شد.

زرآبادی عنوان کرد: مشکلاتی که امروز در آموزش و پرورش داریم مربوط به تمام دولت‌ها حتی پیش از انقلاب برمی‌گردد که باید آسیب شناسی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ما باید یک سیستم آموزش و پرورشی داشته باشیم که همه اجزاء آن از معلم تا دانش آموز و تجهیزات مدارس به درستی سر جای خود قرار گرفته باشند.

وی در توضیح نامه‌ای که چندی پیش در خصوص مشکلات آموزش و پرورش استان و سوالاتی در این حوزه به مجلس ارائه کرده بود، گفت: سوال من مربوط به عدم اجرای قوانین در آموزش و پرورش بود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک اذعان داشت: امروزه معضل اجرا نشدن قوانین نه تنها در آموزش و پرورش بلکه گریبان‌گیر همه بخش‌ها و دستگاه‌ها است.

زرآبادی در پایان افزود: از آنجایی که آموزش و پرورش نهادی حساس و سرنوشت ساز برای جامعه محسوب می‌شود بنابراین واکنش نشان دادن به این مسئله طبیعی و ملزم خواهد بود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مجلس پیگیر اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان/ قوانین در آموزش و پرورش به درستی اجرا نمی‌شود”

  1. فرهنگی بازنشسته گفت:

    سلام.من فرهنگی عضو صندوق تاکنون نتوانستم یک ریال از تسهیلات و مزایای این صندوق استفاده کنم.اما خودشان!!!!! لعنت خدا بر شما دزدان و رانت خواران که حق معلمان مظلوم را می خورند.
    نمایندگان مجلس وقتی به مجلس می روند فرهنگیان را فراموش می کنند و فقط به فکر خود و جناح خود هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار