مجمع خیرین سلامت خون در قزوین تشکیل شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63229
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵
برای اولین بار در کشور
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: برای اولین بار در کشور مجمع خیرین خون سالم در استان قزوین تشکیل شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد حسین برداران در مراسم آغاز بکار مجمع خیرین خون سالم در قزوین، اظهار کرد: برای اولین بار در کشور شاهد شکل گیری مجمع خیرین خون سالم در استان قزوین هستیم که امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین دستیابی به شاخص ۵۰ درصدی اهدای مستمر را یکی از دستاوردهای مهم این اداره کل ذکر و بیان کرد: در سال گذشته ۳۰ هزار واحد خونی در استان اهدا شد که ۵۱ درصد افراد از اهداکنندگان مستمر بودند که میانگین کشوری آن ۶۰ درصد است.

این مسئول اعلام کرد: در شب نوزدهم ماه رمضان ۱۹ درصد و در شب‌های ۲۱ و ۲۳ شاهد افزایش ۷۰ درصدی اهداء کنندگان خون بودیم که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

برادران ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی مجمع خیرین اهدا کننده خون در استان بتوانیم نیازهای خونی و مالی بیماران را که بصورت رایگان اهدا می شود.

طاهره مجیدی مشاور امور بانوان سازمان انتقال خون کشور هم در این مراسم، گفت: متاسفانه هنوز بسیاری از مردم با اهمیت و جایگاه انتقال خون در جامعه آشنا نیستند به همین دلیل شاید کمتر خیرین را جذب این کار ارزشمند کرده ایم.

وی در انتها افزود: امروز از هر سه نفر در دنیا یک نفر به خون نیاز دارد و باید بررسی کرد که چرا خیرین در این کار کمتر مشارکت کرده اند تا جان انسانها نجات یابد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار