مجوزهای کشاورزی و تغییر کاربری‌ از مهم‌ترین دغدغه‌های مشاغل روستایی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105231
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین مجوزهای کشاورزی و تغییر کاربری‌ها را از مهمترین دغدغه‌های مشاغل روستای دانست و گفت: برای جلوگیری از آسیب‌ها و بیکاری در استان می‌توانیم خانه‌های روستایی را با مشاغل مورد نظر به کارگاه تبدیل کرده تا جوانان را به سمت اشتغال‌زایی سوق دهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین عصر امروز در هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری برگزارشد، با اشاره به تشکیل ۱۲ کمیته در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: طی سال گذشته با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌هایی که استان داشته است، ۲۰ هزار شغل هدفگذاری شده که از این میزان ۲۷ تا ۳۰ درصد بین جوانان روستایی توزیع خواهد شد.
استاندار قزوین افزود: برای ادامه کار باید از ظرفیت دهیاران و فرمانداری‌ها استفاده کرد زیرا به جهت مردمی بودن این نهادها، کاربرد بسزایی در رسیدن به اهداف مورد نظر دارند.
وی در ادامه گفت: با در پیش گرفتن طرح کلان و اقتصاد مقاومتی می‌توانیم به جایگاه بالاتری در حوزه شهری و روستایی دست یابیم و از ظرفیت‌های ملی بیشتر استفاده کنیم.
همتی بحث مجوزهای کشاورزی و تغییر کاربری‌ها را از مهم‌ترین دغدغه‌های مشاغل روستای دانست و خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آسیب‌ها و بیکاری در استان می‌توانیم خانه‌های روستایی را با برخی مشاغل مورد نظر به کارگاه تبدیل کرده تا جوانان را به سمت اشتغال‌زایی سوق دهیم.
همتی در پایان تصریح کرد: امید است که در استان قزوین بتوانیم با کمک مدیران اجرایی، اشتغال و تولیدات را متناسب با ظرفیت‌های درونی ساماندهی کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار