ایران جانبی

» مجوز تخصیص آب واحدهای تولیدی و صنعتی غیرفعال ابطال می‌شود
کد خبر: 206737
تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2020 - 8:27
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: واحدهایی که تخصیص آب گرفتند و سه سال هیچ فعالیتی نکردند و امکان فعالیتشان فراهم نیست، پرونده آن‌ها در شورای برنامه و توسعه مطرح و مجوزها ابطال خواهد شد.

هدایت الله جمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اهمیت تخصیص آب به واحدهای صنعتی و تولیدی اظهار کرد: دستور دادیم که کمیه تخصیص آب با حضور خودم تشکیل شود که نظارت و دقت بیشتری در امر تخصیص آب به واحدها اعمال شود.

وی افزود: واحدهای متولی مثل صنعت، ‌جهاد کشاورزی و شهرک‌های صنعتی نیز درخواست‌ها را به آب منطقه‌ای استان ارائه کرده بودند که در جلسه اخیر کمیته باتوجه به بررسی‌های صورت گرفته درباره یازده واحد تصمیم‌گیری شد و بنا به نیازی که دارند، آب تخصیص یافت.

استاندار قزوین تصریح کرد: باتوجه به اینکه تخصیص آب بر مبنای سهمیه‌هایی است که وزارت نیرو در اختیار ما قرار می‌دهد لذا نمی‌توانیم همه نیازها را برطرف کنیم و تعدادی از واحدها از تخصیص‌ها بازماندند که در آینده مورد توجه قرار می‌گیرند لذا ما در کمیته براساس اولویت‌بندی، مسئله تخصیص آب به واحدها را پیگیری می‌کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: مهمترین کار این است که ما حتما باید در راه‌اندازی و ایجاد واحدهای صنعتی سند آمایش استان را مورد توجه قرار دهیم لذا از این پس صنایعی که در استان ایجاد و به آن‌ها امکانات و تخصیص داده می‌شود نیز حتما باید براساس چارچوب سند آمایش استان باشد تا در آینده هم استان و هم صنایع دچار مشکل نشوند.

اولویت تخصیص آب با صنایع فعال است

جمالی پور تصریح کرد: اولویت ما با صنایع موجود است چراکه ایجاد شده و اکنون نیروی مشغول به کار دارند؛ اولویت سوم ما صنایعی است که طرح توسعه دارند یا اینکه به نوعی ضرورت دارد تا نیازشان بازنگری شود و اولویت بعدی ما صنایعی است که براساس سند آمایش مشکلی برای راه‌اندازی و ایجاد ندارند.

وی خاطرنشان کرد: شاهدیم که آب در کل کشور به عنوان یک مسئله مهم مورد توجه است که در استان ما هم اینگونه است و تخصیص آب هم براساس سهمیه‌هایی است که وزارت نیرو تعیین می‌کند؛ در راستای حمایت از صنایع سعی کردیم تخصیص‌ها را طوری انجام دهیم که واحدهای بیشتری را بتوانیم در این زمینه فعال کنیم و بتوانیم در مدار فعالیت قرار دهیم.

استاندار قزوین ابراز کرد: امروز آب مسئله مهمی برای انسان و صنعت است و هر دوی آن‌ها از آب به عنوان مایه حیات بهره می‌گیرند که باید به آن توجه کنیم.

صنعتگران و مردم صرفه‌جویی در مصرف آب را جدی بگیرند

این مقام مسئول تاکید کرد: نکته مهم این است که امروز بحث صرفه جویی در دستور کار ما قرار گرفته و این مسئله مهم را پیگیری می‌کنیم که همه مردم، صنعتگران و تولیدکنندگان هم باید موضوع صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند که هم خودشان بهره‌مند شوند و هم به اقتصاد کشور کمک کنند.

جمالی پور عنوان کرد: واحدهایی که تخصیص آب گرفتند و سه سال هیچ فعالیتی نکردند و امکان فعالیتشان فراهم نیست، پرونده آن‌ها در شورای برنامه و توسعه مطرح و مجوزها ابطال خواهد شد و این آب به واحدایی تخصیص می‌یابد که اکنون فعال هستند یا اینکه امکان لازم را برای ایجاد و فعالیت دارند.

وی یادآور شد: ما نباید منابع استان را بی‌مصرف یا به نوعی در جهت دیگری که مصلحت نیست مصرف کنیم لذا ماموریت داده شد که تمام واحدهایی که تخصیص آب گرفتند، شناسایی شوند و اگر طی سه سال از زمان اخذ مجوزشان هیچ فعالیتی نکرده باشند به معنای عدم توانشان برای راه‌اندازیی است که باید ابطال شود و به افرادی که اهلیت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال را دارند نیز واگذار شود.

انتهای پیام/ 1300

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار