محاکمه غیابی خاوری در آبان‌ماه/منع تعقیب متهم ردیف دوم پرونده بنیتا از لحاظ قتل عمد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146518
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲:۰۹
یکصد و هجدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه/۴
شاخص : سخنگوی قوه قضاییه گفت: برای خاوری در اواخر برج مهر یا اول آبان وقت رسیدگی غیابی تعیین شده است و اگر صدای ما رو می‌شنود بهتر است بازگردد.

به گزارش شاخص نیوز، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه یکصد و هجدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در خصوص محاکمه غیابی خاوری و صدور حکم برای وی گفت: من هم شنیدم که اینها همه تلاش را برای بازگرداندن وی انجام دادند اما به لحاظ غیابی در اواخر مهر یا اول آبان وقت رسیدگی غیابی تعیین شده است و اگر صدای ما را می‌شنود بهتر است بازگردد.

اژه ای در پاسخ به این سوال که شنیده شده کماکان برخی از افراد در رده‌های مختلف دستگیر شده‌اند، آیا تایید می‌کنید؟ گفت: یکی از مسایل مهم کشور مسأله قاچاق است و این موضوع و تأثیرش بر تولیدات داخلی مشخص است و همه دستگاه ها در یکی دو سال اخیر اقدامات خوبی داشته اند، هرچند این تلاش کافی نیست و نیاز است این تلاش افزایش یابد و این قاچاق کالا به صفر برسد.

وی افزود: در این رابطه طبیعی است که هر کسی اعم از گمرک، دادسرا ناجا و سایر موارد تخلفی کنند باید با آنها با اشد امکان برخورد کرد تا قاچاقچی فرصت نکند به کارش ادامه دهد.

اژه‌ای گفت: در بوشهر به تازگی دستگیری نداشتیم؛ اما پرونده ای با دوازده متهم که شش نفر از آنها گمرکی بوده اند به دادگاه رفته و در قزوین هم بازداشت هایی داشتیم و حتی این موضوع در تهران هم بوده است.

وی درخصوص آخرین وضعیت پزشکی کیارستمی و نتیجه پرونده وی گفت: با توجه به گزارش‌های پزشکان و تحقیقات انجام شده نسبت به پزشک معالج کیفرخواست صادر شده و به دادگاه رفته است اما اطلاعی از زمان محاکمه ندارم.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به  سوالی درخصوص منع تعقیب سایر متهمان پرونده قتل بنیتا گفت: همه ما باید به مستندات یک پرونده توجه کنیم. قرار نیست از سر احساس و عواطف تصمیم بگیریم و از طرفی هم نمی‌گوییم که قاضی ما بری از اشتباه است.

وی گفت: شاید یک حکمی صادر شود اما درست نباشد، شاید یک فردی جرمی مرتکب شود؛ اما اثری از جرم وی نباشد خب قاضی ما باید چه کند؟

وی ادامه داد: در این پرونده متهم ردیف دوم از لحاظ قتل عمد منع تعقیب برایش صادر شده است؛ اما در سایر جرایم مورد رسیدگی قرار گرفته است.

ادامه دارد…

منبع:  فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار