محدودیت داشتن بیش از ۱۰ سیم کارت برای هر فرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55186
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
از 23 فروردین ماه صورت می‌گیرد
شاخص : معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: افراد می توانند 10 سیم کارت مورد نیاز خود را انتخاب کنند و بقیه سیم کارت ها از 23 فروردین ماه قطع خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حسن رضوانی با توجه به محدودیت ۱۰ سیم کارت در هر اپراتور برای هر شخص، بیان کرد: افراد می توانند ۱۰ سیم کارت مورد نیاز خود را انتخاب کنند و بقیه سیم کارت ها از ۲۳ فروردین ماه قطع خواهد شد.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درخصوص اقدامات رگولاتوری برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده از سیم کارت‌های فعال، اظهار کرد: سال گذشته دستورالعملی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی برای تمامی اپراتورهای تلفن همراه ارسال شده که براساس آن، این اپراتورها اجازه ندارند بیش از ۱۰سیمکارت به نام یک فرد ثبت نام و فعال کنند و همچنین اجازه فعال کردن هیچ سیمکارتی را بدون احراز هویت فرد درخواست کننده ندارند.

این مسئول با اشاره به اینکه عواقب هر نوع سوء‌ استفاده از سیم‌کارت به عهده فردی است که سیم‌کارت به نام وی ثبت شده، خاطرنشان کرد: اگر فردی سیم‌کارتی به نام خود ثبت کرده و خواستار انتقال یا واگذاری آن است حتماً از طریق نمایندگی رسمی اپراتورها اقدام کرده و از تغییر نام آن مطمئن شود.

رضوانی در انتها افزود: خرید و فروش سیم‌کارت در مکان‌هائی به غیر از دفاتر نمایندگی رسمی اپراتورها تخلف محسوب می‌شود و مراجع ذیربط باید از این اقدام جلوگیری کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار