Iranjb.ir

محدود نشدن فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی حوزه آب به زمان خشکسالی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58928
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۳۲
استاندار قزوین مطرح کرد
شاخص : استاندار قزوین با انتقاد از شیوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص آب گفت: کار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نباید محدود به زمان خشکسالی شود.
۶

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در نشست اتاق فکر آب استان با اشاره به اینکه سیاست دولت پیگیری مسائل آب به صورت ملی است، اظهار کرد: احداث سد الموت رود در ارتفاعات ۲ هزار و سه هزار که استان های تهران، البرز، مازندران، گیلان و قزوین را درگیر می‌کند یک پروژه استانی نیست و هم اکنون نیز به عنوان یک پروژه ملی در حال پیگیری است و باید توسط مدیران ذیربط اهمیت اجرای آن خوب و کارشناسی تبیین شود.

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت اجرای سد الموت رود و شاهرود، افزود: با توجه به مطالعاتی که در گذشته صورت گرفته و همچنین ظرفیت بالای این دو رود به عنوان یک منبع آبی بسیار ازشمند باید در روند مطالعاتی و اجرایی آن سرعت بخشید.

روزبه با انتقاد از شیوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در کشور در خصوص آب گفت: کار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نباید محدود به زمان خشکسالی شود ولی متاسفانه هر وقت که با مشکل کم آبی و یا خشکسالی مواجه هستیم به فکر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی هستیم که باید این طرز تفکر اصلاح شود.

وی به ساماندهی مصرف آب به ویژه در پارک‌ها، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی را مهم دانست و از فرمانداران و بخشداران خواست به اجرای طرح‌های حوزه آب نظارت کنند.

استاندار قزوین در انتها خواستار پیگیری مصوبات جلسات اتاق فکر آب و ارائه گزارشی دقیق از چاه‌های غیرمجاز و بررسی طرح هوشمند کردن چاه‌ها شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار