محدود نشدن فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی حوزه آب به زمان خشکسالی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58928
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۳۲
استاندار قزوین مطرح کرد
شاخص : استاندار قزوین با انتقاد از شیوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص آب گفت: کار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نباید محدود به زمان خشکسالی شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در نشست اتاق فکر آب استان با اشاره به اینکه سیاست دولت پیگیری مسائل آب به صورت ملی است، اظهار کرد: احداث سد الموت رود در ارتفاعات ۲ هزار و سه هزار که استان های تهران، البرز، مازندران، گیلان و قزوین را درگیر می‌کند یک پروژه استانی نیست و هم اکنون نیز به عنوان یک پروژه ملی در حال پیگیری است و باید توسط مدیران ذیربط اهمیت اجرای آن خوب و کارشناسی تبیین شود.

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت اجرای سد الموت رود و شاهرود، افزود: با توجه به مطالعاتی که در گذشته صورت گرفته و همچنین ظرفیت بالای این دو رود به عنوان یک منبع آبی بسیار ازشمند باید در روند مطالعاتی و اجرایی آن سرعت بخشید.

روزبه با انتقاد از شیوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در کشور در خصوص آب گفت: کار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نباید محدود به زمان خشکسالی شود ولی متاسفانه هر وقت که با مشکل کم آبی و یا خشکسالی مواجه هستیم به فکر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی هستیم که باید این طرز تفکر اصلاح شود.

وی به ساماندهی مصرف آب به ویژه در پارک‌ها، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی را مهم دانست و از فرمانداران و بخشداران خواست به اجرای طرح‌های حوزه آب نظارت کنند.

استاندار قزوین در انتها خواستار پیگیری مصوبات جلسات اتاق فکر آب و ارائه گزارشی دقیق از چاه‌های غیرمجاز و بررسی طرح هوشمند کردن چاه‌ها شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار