مهدها باید نقطه آغاز کار فرهنگی باشد
کد خبر: 111636
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
مديركل اعزام مبلغ سازمان كشور:
شاخص : مديركل اعزام مبلغ سازمان كشور گفت: آموزش شعر و رقص در برخی مهدها موجب می‌شود شخصیت کودکان با چنین فرهنگی شکل پیدا کند از این رو کارهای فرهنگی در مهد کودک‌ها اهمیت بیشتری نسبت به دانشگاه‌ها دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام احمد شعبانی مدیرکل اعزام مبلغ سازمان کشور در آیین اختتامیه طرح نشاط معنوی اوقاف قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: اگر کار بخواهیم کار فرهنگی انجام دهیم باید مهد کودک‌ها و دبستان‌ها را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: آموزش شعر و رقص در برخی مهدها موجب می‌شود شخصیت کودکان با چنین فرهنگی شکل پیدا کند؛ اقدامات صحیح فرهنگی در مهد کودک‌ها اهمیت بیشتری نسبت به دانشگاه‌ها دارد.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان کشور با اشاره به اینکه تهاجم‌های فرهنگی از داخل و خارج متوجه کشور است، ابراز کرد: برخی افراد که سابقه درخشانی در انقلاب اسلامی داشتند تحت نفوذ بیگانگان موجب انحراف عده زیادی از افراد جامعه می‌شوند و در مقابل نظام می‌ایستند.

این مسئول با بیان اینکه دشمنان برای گمراهی جوانان هزینه‌های زیاد و برنامه‌ریزی بسیاری کرده است، گفت: یکی از شخصیت‌های صهیونیستی نابودی نهاد جامعه ایرانی را در گرو انحراف جایگاه مادر در خانواده‌ها دانسته که به این منظور از شبکه‌های ماهواره‌ای بهره می‌جویند.

شعبانی در ادامه افزود: دختران امروز کانون پرورش فرزندان آینده‌اند، فرزندانی که مدیران ارشد و شخصیت‌های علمی همچون امام راحل و پروفسور حسابی‌های این جامعه خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه هویت افراد در سنین کودکی و نوجوانی شکل می‌گیرد، عنوان کرد: آشنایی فرزندان با مساجد و قرآن، آینده آنان را تضمین می‌کند، در این راستا نیازمند هدایت‌گری است.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان کشور در بیان ارزش کار اخروی مبلغین گفت: حضور مبلغین در مناطق محروم و یا غیر محروم و به دور از خانواده‌های خود تنها برای هدایت‎گری قشر جوان است و والدینی که فرزندان خود را برای حضور در چنین محافل و مکان‌هایی هدایت می‌کنند از این خیر بی‌نصیب نخواهند بود.

در ادامه این مراسم هم حجت‎الاسلام عادل رییس سازمان اوقاف استان قزوین اظهار کرد: طرح نشاط معنوی از اواسط خرداد ماه و در جوار بقاع متبرکه همچون سال‌های پیش آغاز به کار کرد تا نوجوانان با حضور در برنامه‌های دینی و مذهبی اوقات جذاب و پربرکتی سپری کنند.

در پایان این همایش نیز افراد برتر در طرح نشاط معنویT تجلیل شدند.

انتهای پیام/۷۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار