اختلاف کنگره با اوباما یک بازی سیاسی داخلی آمریکایی است/ به توافقات خوشبین نیستیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65470
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد برجام هسته ای اظهار کرد: به آنچه در توافقات مطرح شده خوشبین نیستیم و موارد مطرح شده باعث نگرانی است.

حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به مفاد برجام هسته ای اظهار کرد: نمی توان به آنچه که از توافق دیده شده خوشبین بود، چراکه در توافقات مواردی مطرح شده که باعث نگرانی نمایندگان مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه اجازه بازدید از مراکز نظامی به هیچ عنوان صادر نخواهدشد گفت: این عدم اجازه بازدید از مراکز حساس و امنیتی کشور موجب می‌شود استکبار دوباره تحریم ها را بر ما تحمیل کنند.

این مسئول تشریح کرد: طبق بررسی های صورت گرفته هیچ تحریمی لغو نشده، بلکه همه تحریم ها تعلیق شده‌اند و این امکان در هر لحظه وجود دارد که تحریم‌ها برگردد؛ فقط نگرانی اصلی نمایندگان به این دلیل است که آنها در عرض ۲ ماه می‌توانند تحریم‌ها را برگردانند درحالی‌که انرژی هسته‌ای ما طی چهار سال به روند کنونی برگردانده می‌شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز تصریح کرد: آمریکایی‌ها در واقع از مطرح کردن گزینه نظامی درمانده و پشیمان شده اند چراکه در قبال ایران همه راه ها را تجربه کرده و با شکست مواجه شده اند و تصور باطل آن ها این است که شاید هیبت نظامی شان به آن‌ها قدرت بدهد.

حسینی در پاسخ به این سوال که «چرا کنگره مخالف توافق است در حالیکه اوباما میخواهد توافق صورت بگیرد»؟ گفت: این‌ها جنگ‌های زرگری؛ بازی سیاسی داخلی آمریکاست، آن‌ها در این توافق تقریبا پیروز نهایی این میدان هستند، چراکه توانستند سبب کاهش روند پیشرفت هسته ای ما شوند؛ اورانیوم ۲۰درصد را از ما بگیرند و تعداد سانترفیوژ ما را کم کردند.

وی در ادامه با اشاره به حیله گری آمریکا گفت: در واقع آمریکایی‌‎ها برنده هستند آنها می‌خواستند صنعت هسته ای ما را متوقف کنند، چه کسی می داند تا ۸ سال بعد در جهان چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟ آیا ۸سال بعد ما پیشرفت هسته ای خواهیم داشت؟

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در پایان خاطرنشان کرد: بنا به سفارش قرآن، شهدا زنده‌اند و ناظر بر اعمال ما هستند و دشمنان داخلی و خارجی بدانند که انقلاب اسلامی و مردم با بصیرت ایران هیچ گاه در برابر زورگویی های استکبار جهانی سر خم نخواهد کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار