مدال آزادی بر گردن بوش آویخته شد!+ تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177192
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲:۳۱
شاخص : یک نهاد آمریکایی موسوم به «مرکز ملی قانون اساسی» به رئیس‌جمهور جنگ‌طلب آمریکا و همسرش جایزه «مدال آزادی» اعطا کرد.

به گزارش شاخص نیوز: به نقل از سی بی اس، یک نهاد آمریکایی موسوم به «مرکز ملی قانون اساسی» به جرج بوش، رئیس‌جمهور جنگ‌طلب آمریکا در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ و همسرش جایزه «مدال آزادی» اعطا کرد.

اقدام این نهاد آمریکایی سبب برگزاری تظاهرات و تجمعات فعالان آمریکایی در شهر «فیلادلفیا» شد.

مدال آزادی بر گردن بوش آویخته شد!

«جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دولت سابق این کشور شخصا این مدال را به گردن بوش انداخت.

شماری از معترضان آمریکایی حین سخنرانی جو بایدن درباره شایستگی بوش و همسرش برای دریافت این جایزه، با سر و صدا تلاش کردند مراسم را مختل کنند که نیروهای امنیتی برخی از آنان را به بیرون از سالن مراسم منتقل کردند.

مدال آزادی بر گردن بوش آویخته شد!

نباید فراموش کرد بوش به دنبال وقوع حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۱ دستور ایجاد وزارت امنیت داخلی و نیز ایجاد زندان گوانتانامو برای نگهداری افراد مظنون به حملات تروریستی در شرایط شکنجه را صادر کرد. جرج دبلیو بوش کسی بود که جنگ افغانستان را به راه انداخت جنگی که ماه گذشته وارد هجدهمین سال خود شد. بوش همچنین آغازگر جنگ در عراق بود. برآورد شده است در هر دو جنگ مذکور بیش از نیم میلیون نفر کشته شده‌اند. جنگ افغانستان و عراق همچنین مسیر را برای جنگ‌های فاجعه‌بار در سوریه و لیبی هموار کردند. هشت سال از زمان آغاز جنگ در سوریه می‌گذرد و هزاران نفر آواره را در این کشور به جا گذاشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار