هر نوع وابستگی به بیگانگان باید قطع شود
کد خبر: 99390
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۴۱
فرماندار قزوین:
شاخص : فرماندار قزوین گفت: فلسفه شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این است که هر نوع وابستگی به بیگانگان را قطع کنیم چرا که ممکن است هر لحظه به واسطه تحریم یا تهدید کشور را تحت فشار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سیدعلی موسوی موینی فرماندار قزوین ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین با بیان اینکه سال۹۴ با رخدادهای مهمی همراه بود اظهار کرد: مردم با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲بهمن و شرکت حداکثری در انتخابات بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

وی افزود: با توجه به همکاری همه جانبه تمام دستگاه‌ها، انتخاباتی سالم و بدون مشکلی را در استان پشت سر گذاشتیم.

هر نوع وابستگی به بیگانگان باید قطع شود

فرماندار قزوین با اشاره به شعار سال جدید گفت: فلسفه شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این است که هر نوع وابستگی به بیگانگان را قطع کنیم چرا که ممکن است هر لحظه به واسطه تحریم یا تهدید، کشور را تحت فشار قرار دهند.

این مسئول با بیان اینکه هدف همه ملت‌ها توسعه پایدار است تاکید کرد: برخی ایران را جزء کشورهای عقب‌مانده محسوب می‌کنند که جدا مخالف این نگرش هستم زیرا کشور ما با داشتن پتانسیل‌های فراوان نیروی انسانی و منابع طبیعی در بسیاری از بخش‌ها توسعه یافته است.

موسوی عنوان کرد: کشور ایران با برخورداری از ۱۳درصد منابع طبیعی جهان از جمله نفت، گاز و مراتع با یک درصد از مساحت کل جهان باید پیش از این‌ها توسعه پیدا می‌کرد.

وی تاکید کرد: برای تحقق شعار سال باید همه مدیران و دستگاه‌های خدمت رسان در سطح استان به تمام وظایف خود به نحو شایسته‌ای عمل کنند.

کمبود آب در استان جدی است

فرماندار قزوین یادآوری کرد: مسئله آب شرب و کشاورزی و راه‌های روستایی به عنوان اصلی‌ترین موضوع استان باید در الویت‌ پروژه‌های عمرانی قرار بگیرد.

موسوی با اشاره به آمادگی برای راه‌اندازی کمیته برنامه ریزی شهری شهرستان قزوین خاطرنشان کرد: بعد از اعلام اعتبارات سال ۹۵ از سوی سازمان مدیریت کشور، کمیته برنامه ریزی استان در اواخر اردیبهشت یا ابتدای خرداد ماه جاری تشکیل و تخصیص اعتبارات به بخش‌های مختلف مشخص می‌شود.

این مسئول بیان کرد: رونق صنعت گردشگری در استان برای افزایش درآمد و اشتغال بسیار اهمیت دارد که متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌های گردشگری در این بخش دچار ضعف هستیم.

وی افزود: استان قزوین با توجه به دارا بودن میراث با ارزش تاریخی و گردشگری می‌تواند به اصلی‌ترین قطب جذب گردشگر خارجی و داخلی تبدیل شود که نیاز به بازسازی و شناساندن این آثار به مردم را داریم.

موسوی در پایان ابراز کرد: در نوروز امسال طبق آمارها حدود ۷ میلیون خودرو در سطح استان و شهرستان قزوین تردد داشته است و خوشبختانه در تعطیلات نوروزی امسال با کاهش تصادفات نسبت به سال گذشته و در مقایسه با استان‌های دیگر مواجه بودیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار