مدیران در عرصه اقتصادی شجاعانه عمل کنند/دولت،اقتصاد بر پایه نفت را کنار بگذارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 122353
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵ - ۴:۱۵
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه مدیران در عرصه اقتصادی باید شجاعانه عمل کنند، گفت:دولت باید اقتصاد برپایه نفت را کنار بگذارد و با استفاده از مالیات، درآمد زایی کند و درآمد نفت را در صندوق توسعه برای ثروت آفرینی و استفاده نسل‌های آینده قرار دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان که صبح امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت عملیات کربلای ۴ اظهار کرد: جبهه اقتصادی در کشور بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاومتی مطرح شده و باید همچون جنگ تحمیلی در این جبهه به کشور خدمت و به توسعه آن کمک کرد.

وی افزود: حرکت مسوولان در این جبهه باید با اعتقاد، فکر، تلاش و سماجت صورت گیرد و تنها به علت فشار و نظارت بالادستان خود نباشد.
استاندار قزوین تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های محوری و به کارگیری سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید سعی در مطرح شدن کشور در صحنه اقتصاد بین المللی داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه امروز حوزه اقتصادی رزمنده می‌خواهد، اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و مسوولان باید با اعتقاد قلبی و عملی در عرصه اقتصاد کار کنند زیرا فراتر از سایر حوزه‌ها بوده و پیشرفت در آن موجب بالا رفتن اعتبار کشور در جهان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در قزوین بیان کرد: کشورهایی که در حال حاضر از توانمندی اقتصادی برخوردار هستند، قدرت اقتصادی آن‌ها قدرت نظامی و سیاسی را تحت الشعاع قرار داده است.

وی تصریح کرد: کشور ایران ۴۳صدم درصد از صادرات جهان را برعهده دارد که در مقایسه با سایر کشورها این مقدار بسیار ناچیز بوده و باید با استفاده از سرمایه گذاری داخلی و خارجی تقویت شود.

استاندار قزوین بیان کرد: دولت باید اقتصاد برپایه نفت را کنار بگذارد و با استفاده از مالیات، درآمدزایی کند و درآمد نفت را در صندوق توسعه برای ثروت آفرینی و استفاده نسل‌های آینده قرار دهد.

همتی با اشاره به تخریب‌های غیر منصفانه‌ای که بر علیه دولت صورت می‌گیرد،گفت: با وجود تحریم‌ها و کمبودها، دولت به صورت شبانه روزی با تمام ظرفیت، عاقلانه و عالمانه در سایه رهبر انقلاب برای بهبود وضع موجود تلاش می‌کند.

این مسوول ابراز کرد: سرمایه گذاران می‌توانند در سیستمی که به وجود آمده طرح خود را بیان کنند تا توسط کارشناسان در بازه زمانی مشخص بررسی و نتیجه آن اعلام شود.

استاندار قزوین ادامه داد: ظرفیت‌ها و زمینه‌های سرمایه گذاری استان باید شناسایی شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه مدیران باید در عرصه اقتصاد از شجاعت زیاد برخوردار باشند، افزود: به وسیله اقتصاد مقاومتی ظرفیت‌ها باید به گونه‌ای هدایت شود که ایران به عنوان کشوری تاثیر گذار در جهان مطرحگردد.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار