Iranjb.ir

مدیران در عرصه اقتصادی شجاعانه عمل کنند/دولت،اقتصاد بر پایه نفت را کنار بگذارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 122353
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵ - ۴:۱۵
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه مدیران در عرصه اقتصادی باید شجاعانه عمل کنند، گفت:دولت باید اقتصاد برپایه نفت را کنار بگذارد و با استفاده از مالیات، درآمد زایی کند و درآمد نفت را در صندوق توسعه برای ثروت آفرینی و استفاده نسل‌های آینده قرار دهد.
۸۱۸۹۲۲۶۶-۷۰۳۹۸۵۹۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان که صبح امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت عملیات کربلای ۴ اظهار کرد: جبهه اقتصادی در کشور بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاومتی مطرح شده و باید همچون جنگ تحمیلی در این جبهه به کشور خدمت و به توسعه آن کمک کرد.

وی افزود: حرکت مسوولان در این جبهه باید با اعتقاد، فکر، تلاش و سماجت صورت گیرد و تنها به علت فشار و نظارت بالادستان خود نباشد.
استاندار قزوین تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های محوری و به کارگیری سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید سعی در مطرح شدن کشور در صحنه اقتصاد بین المللی داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه امروز حوزه اقتصادی رزمنده می‌خواهد، اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و مسوولان باید با اعتقاد قلبی و عملی در عرصه اقتصاد کار کنند زیرا فراتر از سایر حوزه‌ها بوده و پیشرفت در آن موجب بالا رفتن اعتبار کشور در جهان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در قزوین بیان کرد: کشورهایی که در حال حاضر از توانمندی اقتصادی برخوردار هستند، قدرت اقتصادی آن‌ها قدرت نظامی و سیاسی را تحت الشعاع قرار داده است.

وی تصریح کرد: کشور ایران ۴۳صدم درصد از صادرات جهان را برعهده دارد که در مقایسه با سایر کشورها این مقدار بسیار ناچیز بوده و باید با استفاده از سرمایه گذاری داخلی و خارجی تقویت شود.

استاندار قزوین بیان کرد: دولت باید اقتصاد برپایه نفت را کنار بگذارد و با استفاده از مالیات، درآمدزایی کند و درآمد نفت را در صندوق توسعه برای ثروت آفرینی و استفاده نسل‌های آینده قرار دهد.

همتی با اشاره به تخریب‌های غیر منصفانه‌ای که بر علیه دولت صورت می‌گیرد،گفت: با وجود تحریم‌ها و کمبودها، دولت به صورت شبانه روزی با تمام ظرفیت، عاقلانه و عالمانه در سایه رهبر انقلاب برای بهبود وضع موجود تلاش می‌کند.

این مسوول ابراز کرد: سرمایه گذاران می‌توانند در سیستمی که به وجود آمده طرح خود را بیان کنند تا توسط کارشناسان در بازه زمانی مشخص بررسی و نتیجه آن اعلام شود.

استاندار قزوین ادامه داد: ظرفیت‌ها و زمینه‌های سرمایه گذاری استان باید شناسایی شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه مدیران باید در عرصه اقتصاد از شجاعت زیاد برخوردار باشند، افزود: به وسیله اقتصاد مقاومتی ظرفیت‌ها باید به گونه‌ای هدایت شود که ایران به عنوان کشوری تاثیر گذار در جهان مطرحگردد.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار