حکایت سرایت رفتارهای متناقض مسئولین ارشد دولت به مدیران میانی و استانی
کد خبر: 120693
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
تناقضات گفتاری مسوولین اجرایی تا کجا ادامه دارد؛
شاخص : سرریز و تسری رفتارهای متناقض دولت به سطح مدیران میانی و استانی نیز قصه‌ای پر غصه است که متاسفانه در استان قزوین شاهد آن بوده و هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون و به دلایل مختلف، تناقضات زیاد و متعددی در گفتار و عملکرد مسوولین ارشد دولتی دیده و شنیده شده است.

از جملات امید بخش، پناه بردن رییس جمهور محترم از بستن دهان منتقدان در جلوی دوربین تا سفارش پنهانی ایشان به رییس محترم دستگاه قضا از برخورد با جراید منتقد و در عین حال، لبخند و استقبال از نقد سازنده در محافل رسانه‌ای و بعد از آن تاب نیاوردن انتقادات و نثار عبارات و جملاتی از قبیل « برید به جهنم»،«بی سواد»،«بی شناسنامه»،« انقلابی‌های نفهم» به منتقدین، از تناقضات مشهود و معهود این‌ دولت است.

سرریز و تسری این نوع رفتارهای متناقض به سطح مدیران میانی و استانی نیز قصه‌ای پر غصه است که متاسفانه در استان قزوین شاهد آن بوده و هستیم.

وجود انبوه مشکلات معیشتی کارگران و  بحران‌های کارگری استان و ضرورت تمرکز نهادها و سازمان‌های متولی در جهت برطرف نمودن آن، قاعدتا باید همه هم و غم مسوولین استانی را در راستای حل این معضلات معطوف نماید.

در حال حاضر، جای هیچگونه تعلل و یا پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که تنش سیاسی و اجتماعی استان را دامن می‌زند وجود ندارد زیرا انرژی مسوولین را گرفته و از مقصد و هدف اصلی مس.ولیت که همان حل مشکلات مردم می‌باشد دور می‌دارد و یا منحرف می‌نماید.

گرایش به طرح مسائل غیر ضرور و غیر مرتبط با مسائل اصلی زندگی مردم انحراف مهمی است که بعضا مسوولین استانی در ورطه آن افتاده‌اند.

۲۲۴۹

حمایت یکی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از یک مجرم امنیتی که دستگاه قضا او را به ۱۶ سال زندان محکوم کرده، از تناقضاتی است که با شعارهای ایام انتخابات که بیشتر ناظر به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی بوده، فاصله معناداری دارد.

مطالبات اقتصادی مردم که در صدر الویت همه مطالبات و خواسته‌های آنان ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی و اقتصادی است، چه ارتباط و نسبتی با حمایت از یک محکوم امنیتی دارد؟!

توصیه استاندار محترم قزوین مبنی بر پرهیز مسوولین از ورود به مسائل و دعواهای جناحی و حاشیه‌ای و لزوم پیگیری کارهای بر زمین مانده اگرچه نوید خوبی بود، اما مدیرکل روابط عمومی استانداری سخنانی بر زبان جاری کرد که این نوید را در زمره همان تناقضات پیش گفته، قرار داد و توصیه استاندار محترم را در حد یک شعار باقی گذاشت.

علیرضایی از مدیران استان درخواست کرد تا در دفاع از دولت و برنامه‌های آن لکنت زبان نداشته باشند؛ البته تصور منتقدین دولت از این توصیه مدیر کل روابط عمومی استانداری به مدیران اجرایی ادامه همان ادبیات ریاست جمهوری در مواجهه با منتقدین دولت ( برید به جهنم، بی‌شناسنامه و بی‌سواد و …) می‌باشد.

تناقض دیگر این است که استاندار محترم طی اظهار نظری مدعی شده‌اند که ۱۰ هزار و ۶۲۲ شغل جدید ایجاد شده در استان از دستاوردهای سفر اخیر رییس جمهور می‌باشد.

گرچه ایشان توضیح ندادند چه طور و با چه کیفیتی در یک ماه و اندی بعد از سفر ریاست محترم جمهوری به استان، این مقدار اشتغال ایجاد شده است که در نوع خود و به لحاظ محدوده زمانی، احتمالا قابلیت درج در کتاب گینس به عنوان یک رکورد جهانی را داراست.

مصداق عینی یک تناقض دیگر ، سخنان فرماندار قزوین در مصاحبه با روزنامه ولایت قزوین بود.

وی در این مصاحبه خود را طرفدار سر سخت قانون می‌داند !! اما روابط عمومی مجموعه تحت الامر ایشان با حمایت از کمپین آزادی «نرگس محمدی»، زندانی سیاسی و ضد انقلاب که همسرش هم از کشور گریخته است، در مقابل قوه قضاییه ایستادگی و قدرت نمایی می‌کند اما مدیر وی برایش وثیقه ملکی می‌گذارد.

اما واقعیت‌های مشهود و ملموس بیانگر گزاره دیگری است که یادآور سلسله تناقضات سرریز شده و تبیین یافته از مسوولین ارشد دولتی در کشور به سطوح مدیران میانی و استانی نیز رسیده است.

اما در آخر باید افزود» این که مسوولین چه می‌گویند و مردم چقدر از گفتار آن‌ها را باور دارند دو مقوله متفاوت است‌، اما این گونه رفتارها نوعی مردم فریبی و بازی با شعور مردم فهیم کشور است؛ اگر مسوولین تعمدی در این کار نداشته باشند ، یقینا این گونه اظهارات سبب دلخوری آن‌ها را خواهد شد و همین دلخوری به طوری یقین احتمال عدم موفقیت تدبیر و امید را در انتخابات ۹۶ کم رنگ تر خواهد کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار