سال تحصیلی جدید با ۲۳۰هزار دانش آموز آغاز می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146647
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۳۰هزار دانش آموز در ۱۵۰۰ مدرسه استان تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر دیروز در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد، با بیان اینکه موتور محرکه هر جامعه‌ای آموزش و پرورش است، اظهار کرد: جامعه‌ای که بخواهد از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی رشد پیدا کند باید به تقویت بخش آموزش و پرورش بپردازد.

وی افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه حاکمیتی، استراتژیک و سرمایه‌ای به شمار می‌رود لذا تمامی ارکان و نهاد‌های نظام باید برای بازدهی هرچه بیشتر این سرمایه‌های انسانی و همچنین توسعه کشور در تمامی زمینه‌ها با این بخش همکاری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: اجرای مرحله دوم رتبه‌بندی فرهنگیان یکی از مهم‌ترین مطالبات آن‌ها است که مرحله نخست این طرح در زمان وزارت دکتر فانی با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد.

قاسمی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان از نظر کیفی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، افزود: دانش‌آموزان قزوینی در کنکور ۹۶ با ۴ پله صعود در مرتبه ۱۰ کشوری قرار گرفتند و در زمینه ارتقاء معدل نیز رتبه ۷ کشور را به دست آوردند.

وی تشریح کرد: در المپیاد زیست شناسی دانش آموز پسر قزوینی نقره جهانی و همچنین یک دانش آموز دختر در مسابقات جهانی قرآن رتبه اول را کسب کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه پروژه مهر از اسفندماه در زمینه ساماندهی نیروهای انسانی و نقل‌ و انتقالات معلمان آغاز به کار می‌کند گفت: در سال جاری ۳۷۰ نفر نیروی جدید وارد آموزش و پرورش شده‌اند که ۲۲۵ نفر آن‌ها از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان بوده و مابقی مربوط به نیروهای آزاد و سرباز معلم‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: در هفته گذشته ۱۶ هزار دانش آموز مقطع دهم جشن امیدها، بیش از ۲۰ هزار دانش آموز پایه اول جشن شکوفه‌ها و ۱۸ هزار دانش آموز پایه هفتم جشن جوانه‌ها را در مدارس استان برگزار کردند.

قاسمی با بیان اینکه شعار امسال آموزش وپرورش استان مدرسه متعالی، شور حسینی، علم علوی است، اضافه کرد: زنگ آغاز سال تحصیلی به علت تقارن با ماه محرم و دفاع مقدس در مدارس شاهد و یا مدارسی که دارای دانش آموز شهید هستند نواخته خواهد شد.

این مسوول توضیح داد: در استان قزوین بیش از ۲۳۰هزار دانش آموز شامل ۱۸ هزار پیش دبستانی، بیش از ۱۱۸ هزار ابتدایی، ۵۲ هزار متوسطه اول و ۳۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز متوسطه دوم  در ۱۵۰۰ مدرسه استان تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: بیش از ۵ هزار معلم در دوره ابتدایی، ۳هزار ۵۰۰ معلم در دوره متوسطه اول و ۳ هزار و ۷۰۰ معلم در متوسطه دوم تدریس می‌کنند  و در مدارس استثنایی نیز ۳۵ معلم به هزارو ۸۱ دانش آموز آموزش‌ می‌دهند.

قاسمی تاکید کرد: از هفته دولت تاکنون ۲۳ پروژه در استان توسط آموزش و پرورش به بهره برداری رسیده است که قریب به ۲۴ میلیارد تومان اعتبارات را در پی داشته است.

وی با اشاره به بهره برداری پروژه اردوگاه یابس آباد تا یک سال آینده ، اضافه کرد: تاکنون ۵۰ درصد از این پروژه با ۱۰ میلیارد هزینه به انجام رسیده است که شامل سالن ورزشی، آمفی تاتر و سوییت‌هایی مجهز می‌باشد و همچنین پروژه مدرسه انرژی اتمی نیز تا سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: هوشمندسازی برخی از مدارس و بهسازی سیسیتم‌های گرمایشی در ۳ هزار کلاس درس در استان و همچنین رسیدگی به مطالبات فرهنگیان در زمینه پرداخت هزینه امتحانات و حق التدریسی نیز ضروری است.

این مسوول در پایان با بیان اینکه که آموزش و پرورش باید نهاد مقتدر، مستقل و معتدل باشد ،افزود: ملاک انتخاب مدیران در آموزش و پرورش استان علمی، اخلاقی و اجرایی بودن آن‌ها است.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار