مدیرکل جدید دامپزشکی قزوین معرفی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166882
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱:۱۲
امروز؛
شاخص : حمید زینالی به عنوان مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین منصوب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان دامپزشکی استان قزوین پیش از ظهر امروز با حضور معاونان سازمان دامپزشکی کشور، خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر قزوین و جمعی از فعالان حوزه دام و طیور در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد.

دکتر قاسم رضائیان‌زاده معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در این مراسم اظهار کرد: سازمان دامپزشکی شاید ساختار کوچکی داشته باشد اما از لحاظ تاثیرگذاری در اقتصاد و سلامت غذایی جامعه نقش بسزایی دارد .

وی با بیان اینکه دامپزشکی در پایداری و توسعه اشتغال نقش مهمی دارد افزود: سرمایه استان قزوین در بخش دامپزشکی بسیار ارزشمند است.

رضائیان‌زاده ابراز کرد: دکتر نقیبی در تشخیص و مسائل فنی یکی از بازوان توانمند بخش دامپزشکی است.

سازمان دامپزشکی کشور در ادامه گفت: خوشبختانه استان قزوین در بحث بیماری‌ها به ویژه تب برفکی و آنفولانزا با مشکل خاصی مواجه نبوده که این امر هم به واسطه داشتن یک مدیریت مناسب و قوی است.

وی با اشاره به لزوم اصلاح زیرساخت‌ها تصریح کرد: دامپزشکی قزوین درحوزه بیماری‌ها و سلامت دام اقدام به موقع و تشخیص خوبی دارد.

رضائیان‌زاده خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ میزان آلودگی طیور به گونه‌ای بود که کمربند ایمنی استان را شکست اما با تدابیری که اندیشیده شد این مشکل حل شد.

سازمان دامپزشکی کشور در پایان گفت: امروز مردم آگاه هستند و باید صادقانه کار کنیم و مبنا را حفظ سلامت فرآورده‌های دامی بگذاریم.

داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم بیان کرد: امنیت غذایی کشور در گرو فعالیت کشاورزان، دامداران و باغداران کشور است.

وی افزود: امسال متاسفانه این سرمازدگی خسارت‌های سنگینی را به کشاورزان استان قزوین وارد ساخت.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک خاطرنشان کرد: گرانی نهاده‌های دامی و کشاورزی هم گریبان‌گیر مرغداران، دامداران و کشاورزان شده که در این خصوص در صحن علنی مجلس به وزیر جهاد کشاورزی تذکر دادیم.

روح الله بابایی صالح رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین اظهار کرد: نباید اجازه دهیم که بیماری‌های حوزه دام به نقطه بحرانی برسد و باید اقدامات پیشگیرانه را در نظر داشته باشیم.

 

وی افزود: استان قزوین ۵ درصد از گوشت قرمز و ۱۲ درصد از تخم مرغ کشور را تامین می‌کند.

نماینده بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تولیدکنندگان گوشت طیور در خصوص کمبود سویا و ذرت گلایه دارند که سازمان جهاد کشاورزی باید به آن رسیدگی کند.

بابایی صالح تصریح کرد: با توجه به تورم و بالا رفتن قیمت‌ها، این وضعیت برای کشاورزان کمرشکن شده و نیاز بیشتری به حمایت دارند.

این مسئول تاکید کرد: قزوین قطب کشاورزی کشور است و باید با مدیریت درست و حمایت از فعالان بخش کشاورزی این جایگاه حفظ شود.

در پایان این مراسم ضمن تشکر از بهمن نقیبی مدیرکل سابق، حمید زینالی به عنوان مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین منصوب شد.

زینالی با بیش از ۲۲ سال سابقه در سمت های معاون اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی استان و نیز مدیر دامپزشکی شهرستان قزوین فعالیت داشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار