مدیریت حوزه در راستای تحقق آرمان‌های قرآنی/ پژوهش قلب تپنده حوزه علمیه است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85898
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۵:۳۹
نماینده ولی فقیه در قزوین تاکید کرد؛
شاخص : نماینده ولی فقیه خطاب به حجت الاسلام علی عباسی مدیر جدید حوزه علمیه قزوین گفت: حوزه علمیه را برای پیش برد آرمان‌های قرآنی و فعالیت‌های پژوهشی که قلب تپنده حوزه است مدیریت کرده و در عزل و نصب‌ها از مشورت دیگران بهره مند شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید حوزه علمیه قزوین با اشاره به اهداف یک حوزه علمیه مطلوب اظهار کرد: طبق آیات قران کریم حوزه علمیه باید مهد پرورش کسانی باشد که خشیت الهی دارند.

وی با بیان اینکه جنگ‌ها و ظلم ستیزی در جوامع امروزی به دلیل دوری مردم از خشیت الهی است، افزود: یکی از وظایف اصلی حوزه علمیه این است که در سایه تعلیمات دینی هم خود و هم جامعه را زنده کرده و دست یابی به حیات معنوی را میسر کنند.

نماینده ولی فقیه با تاکید براینکه انسان ربانی کسی است که تمام شئونات زندگی او رنگ و بوی خدایی داشته باشد، ابراز کرد: حوزویان یا باید علم ربانی داشته باشند و یا حداقل تشنه و علاقه‌مند به کسب علوم ربانی باشند که انبیاء و معصومین در رأس عالمان ربانی قرار دارند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه انسان‌های به دور از فکر و اندیشه با هر جناح و رسانه‌ای همراه می‌شوند، تصریح کرد: این افراد همانند برگ‌های پاییزی بدون ریشه هر دم خود را به موجی می‌سپارند.

عابدینی با اشاره به آثار علمی، تحقیقی و فعالیت‌های مدیریتی، تربیتی بسیاری از طلاب توسط حجت‌الاسلام سید موسی ابراهیمی، گفت: کتاب مجموعه آثار پیامبر اسلام که به دست وی نوشته شده است می‌تواند یکی از اسناد ارزشمند در جهان باشد.

وی اضافه کرد: کتابخانه حوزه علمیه قزوین به دلیل فعالیت‌های کتاب‌شناسی و علاقه‌مندی به اسناد و احادیث جزء ارزشمندترین منابع و مرجع در کشور محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خصوص روند تغییر مدیریت حوزه توضیح داد: شورای حوزه که از شخصیتهای علمی تشکیل شده است شخصیتی را پیشنهاد داده و حکم آن در قم صادر می‌شود.

این مسئول خطاب به حجت الاسلام علی عباسی مدیر جدید حوزه علمیه قزوین گفت: حوزه علمیه را برای پیش برد آرمانهای قرآنی و فعالیت‌های پژوهشی که قلب تپنده حوزه است مدیریت کرده و در عزل و نصب‌ها از مشورت دیگران بهره مند شود.

عابدینی با یاد کردن از زحمات آیت الله باریک‌بین برای حوزه علمیه قزوین، خاطر نشان شد: حوزه فراموش شده و غصب شده توسط رژیم سابق توسط آیت الله باریک بین احیا شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار