نشر حقایق اسلام با روش‌های نوین تبلیغی/ احترام به اقلیت‌های دینی در هیئات باعث وحدت مسلمانان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76576
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۰۹
معاون گروه تبلیغی سازمان اوقاف و امور خیریه قزوین تاکید کرد:
شاخص : حجت الاسلام آشوری بااشاره به اهمیت جهت‌دهی مناسب به هیئت‌های عزاداری گفت:در هزاره سوم نیازمند آن هستیم که با به کارگیری تکنولوژی و رسانه های جمعی مطالب و حقایق دین اسلام را بیان کنیم.

حجت الاسلام علیرضا آشوری معاون گروه تبلیغی سازمان اوقاف و امور خیریه قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص با اشاره به اهمیت جهت‌دهی مناسب به هیئت‌های عزاداری گفت: در روایتی رسول اکرم (ص) فرموده اند: “کشته شدن فرزندم حسین، داغی به دل مؤمنین گذاشته است که تا ابد خنک نمی شود.” خداوند دین اسلام را با خون اباعبدالله بقا بخشیده است.

وی با بیان این‌که همه اقشار مردم در ایام محرم با هر تفکر و اعتقادی وارد فضای محرم می شوند، ابراز کرد: بهترین راه هدفمند کردن حضور مردم در عزاداری‌ها بیان حقایق قیام امام حسین(ع) توسط ذاکران و مداحان و روحانیون است.

آشوری با توضیح این‌که هر برهه ای از تاریخ نیازمند بیان مطالب به زبان همان دوره است ادامه داد: منبر به عنوان یک ابزار تبلیغی وسیله خوبی است اما برای جوانی که در هزاره سوم زندگی می‌کند نیازمند آن هستیم که با به کارگیری تکنولوژی و رسانه های جمعی مطالب و حقایق دین اسلام را بیان کنیم.

 معاون گروه تبلیغی سازمان اوقاف و امور خیریه قزوین با بیان اینکه هنر، زبان گویایی برای ارائه مطالب اسلام شناسی است، یادآور شد: همان طور که گذشتگان از تعزیه به عنوان هنر در زمینه عزاداری سیدالشهدا استفاده کرده‌اند امروزه هم باید از روشهای نوین تبلیغی در قالب کلیپ و نماهنگ با ذوق و سلیقه هنری برای بیان حقایق قیام اباعبدالله به کار برد.

این کارشناس مذهبی با هشدار به آسیب های هیجانی که جوانان را در عزاداری‌ها تهدید می‌کند تاکید کرد: این هیجانات باید به درستی مدیریت شوند جدا از وجه عاطفی و احساسی باید به وجه حماسی و اعتقادی قیام امام حسین(ع) پرداخته شود.

آشوری افزود: نباید شاخص هیئت ها دهه محرم قرار گیرد از آن جایی که جوانان به طور فطری طالب حقیقت سیدالشهدا هستند کارگزاران هیئات باید با اخلاق و منشی حسینی جوانان را جذب کنند، طوری ک حضور جوانان در مساجد و هیئتها منحصر به ایام عزاداری نباشد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان برای انحراف کشاندن جریان ناب و زنده حسینی همواره از سلاح خرافه گری استفاده می کنند، گفت: در صورت عدم مدیریت صحیح تجمعات و هیئت‌های مذهبی، دشمن از همین ابزار برای نهادینه کردن افکار انحرافی مدنظر خود اقدام می کند؛ برای مثال دولت بریتانیا به دسته های عزاداری شهر لندن اجازه قمه زنی داده است.

این کارشناس امور دینی و تبلیغی ادامه داد: جای سوال دارد چرا کشوری که شاید اجازه تجمع برای حمایت از مردم بی گناه فلسطین و یمن ندهد، به شیعیان اجازه قمه زنی می‌دهد؟! این مسئله علتی جز خشن و ظالم نشان دادن تشیع در قلب اروپا نخواهد داشت.

آشوری در پایان خاطرنشان کرد: امروزه اسلام از هر طرف مورد هجمه قرار گرفته است، احترام به بزرگان دینی مانند اهل تسنن و اقلیت دینی در عزاداری‌ها باید مورد توجه قرار گیرد تا مبادا با بی احترامی باعث تفرقه افکنی بین مسلمانان شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار