مدیریت موفق در مساجد با نفوذ معنوی ائمه جماعت به دست می‌آید
کد خبر: 108189
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۰۵
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: موفقیت در مدیریت مساجد بخش‌نامه‌ای به دست نمی‌آید بلکه نیازمند نفوذ معنوی ائمه جماعت است.

به گزارش شاخص نیوز؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان و ائمه جماعت شهرهای محمدیه و اقبالیه با بیان اینکه باید راهکارهای اثرگذاری بیشتر ائمه جماعات در مساجد را شناسایی کنیم، اظهار کرد: تقویت بنیان‌های اعتقادی و دینی مردم و مبارزه با مفاسد اجتماعی از مهمترین رسالت‌های ائمه جماعات است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با تقدیر از خدمات رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، تصریح کرد: فعالیت در این حوزه نیازمند صبر، توانایی و تخصص بسیار بالایی است که خوشبختانه توان، دقت و پختگی لازم برای پیشبرد امور مساجد در مرکز رسیدگی به امور مساجد استان در سطح بالایی وجود دارد.

امام‌جمعه قزوین با بیان اینکه خدای متعال فرموده مساجد را تنها کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان دارند، خاطرنشان کرد: زمانی به نتیجه مطلوب در حوزه مساجد دست پیدا خواهیم کرد که فعالان این حوزه به این آیه شریفه ایمان داشته و به آن عمل نمایند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: در عرصه نرم افزاری نیز برنامه‌ها زمانی اثرگذار می‌شوند که توسط کسانی انجام شود که به خدا و روز رستاخیز ایمان داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های فرهنگی باید با حساسیت و در راستای تقویت بنیان‌های اعتقادی و ایمانی باشد، افزود: اینکه خدای متعال فرموده مساجد را تنها کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز رستاخیز ایمان دارند باید محور برنامه‌های سخت افزاری و نرم افزاری قرار گیرد تا بتوانیم اثرگذار شویم.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: باید اعمال عبادی و اعتقادی و تقید ائمه جماعت نسبت به خمس، زکات و وجوهات شرعی از مأمومین خود بالاتر باشد و به فرموده پیامبر (ص) خواهان علو معنوی باشند تا از تکبر دور شده و امر آنها و رفتارشان اثرگذار شود.

امام‌جمعه قزوین با بیان اینکه مدیریت موفق در مساجد با نفوذ معنوی ائمه جماعت به دست می‌آید، بیان کرد: موفقیت مدیریت در مساجد بخش‌نامه‌ای به دست نمی‌آید بلکه نیازمند نفوذ معنوی ائمه جماعت است.

وی تشریح کرد: نباید ائمه جماعت با انگیزه‌های مادی وارد فعالیت در مساجد شوند تا ارتقای معنوی پیدا کنند و این ارتقا موجب می‌شود مورد احترام همه اقشار جامعه قرار گرفته و در نهایت عملکرد مثبتی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر فعال شدن توانمندی‌های ائمه جماعت، اظهار کرد: اینکه امام جماعت مدیر مسجد شود، یکی از راهکارهای فعال شدن توانمندی های ائمه جماعت است و این مهم راهکاری است که باید با جدیت دنبال شود.

آیت‌الله عابدینی در پایان بر استفاده از ظرفیت دانش آموزان به عنوان همیار نماز جماعت تأکید کرد.

 

امروز مسجد در نوک پیکان مبارزه با استکبار قرار گرفته است

حجت‌الاسلام عباس اوتارخانی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین هم در ابتدای این دیدار با تأکید بر توزیع عادلانه توانمندی‌های ائمه جماعت در میان مساجد سطح شهر، اظهار کرد: با توجه به اینکه هر امام جماعتی در زمینه‌ای دارای تخصص است لازم است در مساجد مختلف حضور پیدا کند تا مساجد در آن زمینه فعال شوند.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه امام جماعتی در زمینه مشاوره و یا احکام تخصص دارد و حال اگر آنها در فواصل زمانی معین در بین مساجد جابجا شوند، همه مساجد از توانمندی مختلف امام جماعت‌ها بهره‌مند می‌شوند؛ هرچند تحقق این هدف نیازمند همکاری ائمه جماعت و مأمومین است.

حجت‌الاسلام اوتارخانی نگاه تخصصی به امورات مساجد را یکی دیگر از سیاست‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد استان معرفی و بیان کرد: مسجد دارای کاربردهای مختلف است و امروز مسجد در نوک پیکان مبارزه با استکبار قرار گرفته است.

این مسئول افزود: با توجه به شیوه‌های جدید استکبار در مبارزه با دین، مسجد و هیأت امنا در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری باید تخصصی، فعال و با انگیزه وارد عرصه مبارزه با استکبار شود.

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار