مدیریت و ساماندهی آب در حوزه کشاورزی ضروری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162339
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۲۷
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: باید برای مدیریت و ساماندهی آب در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه در حوزه کشاورزی برنامه ریزی کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلسه ای به منظور بررسی مسائل و مشکلات بخش شال با حضور زاهدی استاندار قزوین، خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، محمودی رییس سازمان تعاون روستایی استان، فرماندار بوئین زهرا، بخشدار و امام جمعه شهر شال و جمعی از مدیران استانداری و دستگاه های اجرایی در استانداری برگزار شد.

زاهدی با اشاره به نقش و اهمیت آب در شرایط امروز کشور و استان گفت: باید برای مدیریت و ساماندهی آب در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه در حوزه کشاورزی برنامه ریزی کرد.

استاندار قزوین بر رعایت عدالت در تخصیص حق آب مناطق از آب رودخانه ها و سدهای در حال احداث و اجرای طرح کانال انتقال آب به منطق پایین دستی تاکید کرد.

این مسوول تصریح کرد: سهم مناطق و بخش های مختلف از سد نهب بویژه بخش شال که از مناطق مهم کشاورزی و باغداری شهرستان بوئین زهرا است باید از سوی شرکت آب منطقه ای رعایت شود تا همه سهامداران بتوانند براساس حقابه خود به شکل عادلانه از این منبع بهره مند شوند.

در این جلسه درخصوص مسائل و مشکلات بخش شال از جمله اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر، خانه فرهنگ، طرح حمایت از کشاورزان با اجرای طرح تجمعیع آبیاری کم فشار، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به باغداران خسارت دیده بحث شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار