مدیریت پسماند وظیفه اصلی دهیاران/ ۵۲۹ روستا استان دارای دهیاری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75704
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
مدیرکل امور روستایی استانداري:
شاخص : مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین مسائل زیست محیطی را یکی از وظایف اصلی دهیاران دانست و گفت: 529 روستاي استان قزوين دارای دهیاری است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، کریم حبیبی انبوهی دیروز در جمع دهیاران شهرستان قزوین و البرز با بیان اینکه ۸۴۲ روستای دارای سکنه در استان وجود دارد، اعلام کرد: از این تعداد ۵۲۹ روستا دارای دهیاری است و ۲۷ درصد جمعیت استان در روستاها ساکن هستند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین تصریح کرد: دهیاران به عنوان نماینده دولت در روستاها وظیفه ابلاغ و تبیین سیاست های دولت را دارند از اینرو باید با تشریح شرایط موجود مطالبات مردم را منطقی کنند.

این مسئول توجه به مسائل زیست محیطی را یکی از وظایف اصلی دهیاران دانست و گفت: مدیریت پسماند اولین وظیفه هر دهیار است و باید دهیاران با جلب مشارکت مردم، دفع و دفن بهداشتی پسماند را در اولویت کاری خود قرار دهند.

حبیبی یادآور شد: برای انجام بهتر وظایف و مسئولیت ها توسط دهیاران استان، در سال گذشته برای آنان در مجموع ۳۸ هزار و ۸۰۰ نفر دوره آموزشی از جمله دوره های مدیریت پسماند، بهداشت محیط و سلامت روستایی، درمان تب مالت، مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و مدیریت تعاونی ها برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ایفاء مسئولیت مدیریت روستایی مستلزم آگاهی آنها به حوزه کاری دهیاری هاست از آنها خواست با حضور در محل خدمت در راستای حل مشکلات مردم بیش از پیش بکوشند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار