مدیریت یارانه به استانداری‌ها واگذار شود/ مسکن مهر نیازمند بازنگری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149625
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۳:۰۱
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: می‌توان استان قزوین را در زمینه هدفمندی یارانه‌ها به عنوان پایلوت انتخاب و این طرح را با مسوولیت استاندار اجرا کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر امروز در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار کرد: در مسکن مهر با مشکلات زیربنایی مواجه هستیم که معضلات دیگری را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه آموزش مهارت‌های زندگی از ضروریات جامعه است افزود: متاسفانه جوانان امروز تعریف درستی از زندگی زناشویی ندارند و همین امر باعث می‌شود تا شاهد آمارهای بالای طلاق باشیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه دولت باید به موضوع تامین اجتماعی به طور جدی بپردازد عنوان کرد: آمار بیکاری استان قزوین در سال ۹۵، ۱۱/۶ درصد بوده و در پایان تابستان امسال ۱۱/۱ درصد بود.

زاهدی با اشاره به اینکه قزوین در زمینه اشتغال وضعیت بهتری نسبت به کشور دارد گفت: باید از همه ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی قزوین نه تنها برای استان بلکه برای حل مشکلات کشور هم استفاده کنیم.

این مسوول با بیان اینکه ۵ درصد از تولیدات کشور مربوط به استان قزوین است افزود: مهارت آموزی در دانشگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، متاسفانه آموزش عالی ما تناسبی با بازار کار ندارد.

وی تصریح کرد: اگر مشکل یارانه‌ها را حل نکنیم در آینده با مشکلات بزرگتری در کشور مواجه خواهیم شد؛ پیشنهاد می‌کنم هدفمندی یارانه‌ها را به خود استان‌ها با مسوولیت استانداری‌ها واگذار کنید.

استاندار قزوین در پایان گفت: می‌توان استان قزوین را در زمینه هدفمندی یارانه‌ها به عنوان پایلوت انتخاب و این طرح را با مسوولیت استاندار اجرا کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار