ایران جانبی

» مدیر روابط عمومی علوم پزشکی قزوین پاسخ می‌دهد
کد خبر: 205611
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱:۴۷
درمان بیماران کرونایی رایگان است یا پولی؟
شاخص : برخی از مردم مدعی شدندکه برای درمانشان در بیمارستان، مبلغی را در زمان ترخیص پرداخت کردند که جای سوال دارد؛ اگر قرار است رایگان باشد، پس چرا باید باز هم هزینه پرداخت شود؟.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تاکنون هم تعدادی از هموطنانمان به این بیماری مبتلا شدند که بسته به نوع وخامت، یا به صورت قرنطینه خانگی یا بستری در بیمارستان درمان شدند. که هنوز هم روند ابتلا به این ویروس در کشور ادامه دارد.

یکی از بحث‌های داغ در این روزهای کرونایی، هزینه‌های درمان بیماران است که چندین بار در رسانه‌ها شنیدیم که به صورت رایگان انجام می‌شود و هزینه‌های درمان یک بیمار مبتلا به کرونا برعهده دولت است.

جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به این موضوع تاکید کرد که کلیه هزینه‌های بیماران مبتلا به کرونا در کشور به عهده دولت بوده و هیچ هزینه شخصی از آن‌ها دریافت نمی‌شود.

اکنون آزمایشگاه در سراسر کشور برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ اختصاص یافته و هیچ هزینه‌ای از اشخاص حقیقی برای درمان این بیماری گرفته نمی‌شود.

اما با این وجود برخی از مردم مدعی شدندکه برای درمانشان در بیمارستان، مبلغی را در زمان ترخیص پرداخت کردند که جای سوال دارد؛ اگر قرار است رایگان باشد، پس چرا باید باز هم هزینه پرداخت شود؟.

درمان کرونا رایگان نیست

برای پاسخ به این سوال، به سراغ محمدحسن ارداقیان، مدیر روابط عمومی علوم پزشکی قزوین رفیتم که در پاسخ به خبرنگار ما اظهار کرد: مردم باید توجه کنند که بحث درمان کرونا به طور کامل رایگان نیست؛ یعنی ۹۰ درصد هزینه بر عهده بیمه پایه و ۱۰ درصد هم بر عهده خود فرد است.

وی افزود: با توجه به این برنامه‌ریزی، اگر درمان فرد به صورت سرپایی باشد، از آنجایی که ۹۰ درصد را بیمه پرداخت می‌کند لذا در مقابل هزینه زیادی باقی نمی‌ماندکه بیمار پرداخت می‌کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: البته در شرایط حاد که بیمار باید در icu بستری شود، طبیعتا هزینه بیشتری را به دنبال دارد که تقریبا ۲و نیم میلیون تا ۳ میلیون تومان را در بر خواهد داشت که باز هم طبق همان برنامه ریزی، ۹۰ درصد برعهده بیمه پایه و ۱۰ درصد هم بیمار است.

ارداقیان اضافه کرد: اگر فرد دارای بیمه تکمیلی باشد، تمام هزینه‌ها برعهده بیمه است که پرداخت می‌کند.

وی ابراز کرد: در این میان بیمارانی هم هستند که از وسع مالی برخوردار نیستند، که این موارد به طور ویژه در نظر قرار می‌گیرد و توسط مددکار اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت هزینه‌ای از این افراد دریافت نمی‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار