ایران جانبی

» مذاکره با امریکا توجیه منطقی ندارد/ حفظ انسجام و ثبات داخلی مهمترین مسئله کشور است
کد خبر: 190588
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲:۱۷
معاون سیاسی وزیر کشور:
شاخص : معاون سیاسی وزیر کشور گفت: خروج امریکا از برجام یک اقدام غیرقانونی است و رئیس جمهور این کشور برخلاف مقررات بین‌المللی عمل می‌کند، ترامپ در یک دست شمشیر دارد و از یک طرف دم از مذاکره می‌‎زند لذا با چنین شخصیتی نمی‌توان مذاکره کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، نشست هم اندیشی فعالان حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قزوین با حضور جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور، زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مسئولان در مجموعه باغستان برگزار شد.

عرف در این نشست اظهار کرد: نوع نظام سیاسی تعیین کننده میزان مدفقیت احزاب است و وقتی که ما نظام ریاستی را انتخاب کردیم؛ به معنای اینکه مردم مستقیم با روسا و مدیران در ارتباط هستند، قاعدتا احزاب نمی‌توانند رشد لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید به لحاظ جامعه شناختی به عوامل موفقیت و رشد احزاب پرداخت، افزود: در نظام‌های پارلمانی احزاب نقش پررنگی دارند پس به لحاظ علمی بین نوع نظام سیاسی و تحرک احزاب تناسب وجود دارد.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه  ما در وزارت کشور وظیفه تقویت احزاب را داریم و در این راستا تمام امکانات ممکن را در اختیار احزاب قرار می‌دهیم، گفت: وزارت کشور دو وظیفه عمده سیاست داخلی و امنیت داخلی را برعهده دارد و ما در معاونت سیاسی نیز وظیفه راهبری سیاست داخلی دولت را بر عهده را داریم.

وی ابراز کرد: سیاست دولت این است که رابطه تعادلی بین چهار فاکتور آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت برقرار کند و فعالان حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی واسط بین مردم، دولت و نظام سیاسی هستند که در ادبیات جامعه شناسی نیز جامعه مدنی نامیده می‌شود.

عرف با اشاره به اینکه نمایندگان مدنی جامعه مهمترین مسائل مربوط به کشور را مطرح می‌کنند تا برای حل موضوعات، راهکار پیدا کنیم، تصریح کرد: امروز مهمترین مسائل کلان جمهوری اسلامی سه عنصر اصلی کارآمدی نظام، انسجام و حفظ ثبات است و باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای کارآمادی نظام استفاده کنیم.

این مسئول ادامه داد: امروز که دشمن و امریکا قلدری می‌کند تنها راه این است که انسجام داخلی را حفظ کنیم چراکه در این صورت می‌توانیم در برابر زورگویی‌ها ایستادگی کنیم و به اهداف خود برسیم و موفق شویم.

معاون سیاسی وزیر کشور عنوان کرد: خروج امریکا از برجام یک اقدام غیرقانونی است و هیچ بهانه‌ای برای این کار وجود نداشت و رئیس جمهور این کشور برخلاف مقررات بین‌المللی عمل می‌کند، در یک دست شمشیر دارد و از یک طرف دم از مذاکره می‌‎زند لذا با چنین شخصیتی نمی‌توان مذاکره کرد.

وی تصریح کرد: مسئله سوم حفظ ثبات است که تمام تلاش دشمن برای بر هم زدن این ثبات است ؛اگر ما این سه بند را حفظ کنیم بدون شک دشمن عقب نشینی کرده و از مواضع خود کوتاه می‌آید.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار