مذاکره کنندگان بر مواضع شفاف رهبری تکیه کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58717
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۴۰
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: آنچه که امروز باعث شده دشمن در کنار میز مذاکره بنشیند اقتدار ملت ایران است؛ پس باید این اقتدار را با تکیه بر مواضع روشن و شفاف رهبری افزایش داد.

به گزارش شاخص، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد، اظهار داشت: آنچه که امروز باعث شده دشمن در کنار میز مذاکره بنشیند اقتدار ملت ایران است؛ پس باید این اقتدار را با تکیه بر مواضع روشن و شفاف رهبری افزایش داد.

وی با بیان اینکه افزایش قدرت باعث خواهد شد تا دشمن فکر تعرض را از ذهن خود بیرون کند، ابراز داشت: این اقتدار را می توان از طریق علم، ایمان، اخلاق، رشد اقتصاد، رفاه اجتماعی مردم و همچنین بالا بردن قدرت و هم بستگی ملی افزایش داد.

ابوترابی افزود: حضور در کنار سایر ملت ها ی مسلمان همچون لبنان، سوریه و یمن می تواند هم بستگی و انسجام را در پی داشته باشد و این موضوع افزایش اقتدار را هم به همراه دارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اقتدار امروز ایران را حاصل مکتب و بعثت پیامبر اسلام(ص) دانست و گفت: راه مقابله با دشمن و ایستادگی را ملت ایران با برگرفتن از این مدرسه و مکتب، فرا روی سایر ملت ها قرار داده است.

امام جمعه موقت قزوین عنوان کرد: تا چند دهه قبل سکوت دنیای اسلام را شاهد بودیم و نشانه این سکوت تجاوز به قلب دنیای اسلام یا همان مسجدالاقصی بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی هدف از خلق یک رژیم دست نشانده چون اسرائیل در این مکان اتصال به آب های خلیج فارس و دست یابی به منابع اقتصادی عنوان کرد.

ابوترابی تصریح کرد: دنیای خاموش به یک فریاد بلند تبدیل شده است به طوری که اسرائیل با همه قدرتش نمی تواند در مقابل مردم غزه به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: نمونه این بیداری را در عراق که مردم آن سرنوشت خود را به دست گرفته اند و همچنین در لبنان که امروز به یک مقاومت اسلامی تبدیل شده است، می توان دید.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: روز به روز بر اقتدار مسلمانان افزوده می شود و به وجود آمدن گروه های تروریستی همچون داعش بری از بین بردن این اقتدار است.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به فرارسیدن عید مبعث گفت: بعثت در حیات فردی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایفای نقش دارد و برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت باید به بعثت علم و عمل دست یابیم.

ابوترابی بعثت پیامبر اکرم(ص) را بعثت قسط عنوان و خاطرنشان کرد: باید در حیات سیاسی و اجتماعی بعثت قسط را پیاده کنیم و این زمانی عملی خواهد شد که انسان در تربیت فردی خود آراسته به عدالت باشد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/ع

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار