راهیان نور از ارزش‌های ماندگار انقلاب اسلامی ایران است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 102223
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۵۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی وظیفه آحاد افراد در جامعه است گفت: راهیان نور از ارزش‌های ماندگار و اصیل انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام علی نعمت الهی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین در مراسم اختتامیه راهیان نور دانش آموزی که صبح امروز در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد با اشاره به اینکه زنده نگهداشتن ارزش‌ها از مهمترین وظایف آحاد مردم در جامعه است، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی قیام امام حسین(ع) زنده نگاه داشتن ارزش‌های اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از ارزش‌های بی‌بدیل است، اذعان کرد:  دانشمندان معتقدند ارزش‌های هر جامعه مولود باورهای همان جامعه‌ است و مردم ارزش‌ها را بر اساس باورها طبقه بندی می‌کنند و این یک فرمول کلی در همه جوامع است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه قدرت در هر جامعه به دو بخش قدرت سیاسی و اجتماعی دسته بندی می‌شود، عنوان کرد: قدرت اجتماعی شامل سه رکن اساسی اعم از مردم، رهبری و باورهای اعقتادی مردم جامعه است و نقش رهبر در واقع پیوند دهنده میان مردم با باورهاست.

این مسئول با بیان اینکه اقدامات امام راحل(ره) نقطعه عطف این پیوند در جامعه ما بوده است، افزود: اگر باورهای عاشورایی و حسینی نبود شاید ما شاهد فرهنگ دیگری در جامعه بودیم.

نعمت الهی با تاکید بر اینکه فرهنگ شهید و شهادت از باورهای عمیق جامعه است، ابراز کرد: شور حسینی، غیرت و باور جوانان در ۸ سال دفاع مقدس موجب پیروزی بر دشمنان داخلی و خارجی شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه راهیان نور از ارزش‌های ماندگار انقلاب اسلامی ایران است، عنوان کرد: زمانی تمام دنیا برای برای براندازی کودک نوپای انقلاب اسلامی تا دندان مسلح شده بودند و وجود اما جوانانی همچون حسین فهمیده‌ها در مقابل دشمن سینه خود را سپر کردند تا یک وجب از خاک ایران به دست دشمن نیفتد.

این مسئول با اشاره به اینکه حفظ این ارزش‌ها وظیفه همگانی است، تصریح کرد:  باورها باید پایگاه عقلی داشته باشد و نباید پیرو احساست بود، دشمن در تلاش است تا از طریق فضای مجازی پازل باورهای مردم را تغییر دهد.

نعمت الهی با تاکید بر اینکه دشمن با مدیریت ادراک، احساسات، تحریکات و تصمیمات جوانان سعی در نفوذ فرهنگی دارد، توضیح داد: دشمن متاسفانه در برخی موارد به نتیجه رسیده است و در تلاش است با گذاشتن علامت سئوال بر روی ارزش‌ها و تحریک احساسات جوانان به اهدف شوم خود دست یابند.

وی در پایان اضافه کرد: نباید اجازه دهیم اقدامات دشمن موجب زیر سئوال رفتن هویت ایرانی، اسلامی، ملی و مذهبی در جامعه شود و باید بدانیم اهدف آن‎ها تزلزل فرهنگی مردم بصیرت ایران اسلامی است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار